Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунтото загрява?!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунтото загрява?!?

    Здравейте собственик съм на Фиат Пунто 55 S, напоследък често след сериозно каране из софийските задръствания, ми светва червената лампичка за температурата, на какво може да се дължи това загряване, нивото на антифриза е в нормата, когато светне лампата ми прави впечатление че не завърта вентилатора, а по принцип вентилатора си се включва от време на време. В какво може да е проблема? Благодаря предварително!

    #2
    провери си водната помпа дали не тече.на мен ни првеше така и неми се пускаше вентрлатфра

    Коментар


      #3
      1.В системата може да има въздух.2.Термостата може да ти прави проблеми.3.Също възможно е температурният датчик за включване на перката да ти създава проблеми.4.Самият радиатор може да е затлачен външно с мушици,прах и други такива.

      Коментар


        #4
        Re: Пунтото загрява?!?

        shogar написа:
        Здравейте собственик съм на Фиат Пунто 55 S, напоследък често след сериозно каране из софийските задръствания, ми светва червената лампичка за температурата, на какво може да се дължи това загряване, нивото на антифриза е в нормата, когато светне лампата ми прави впечатление че не завърта вентилатора, а по принцип вентилатора си се включва от време на време. В какво може да е проблема? Благодаря предварително!
        Провери дали релето за перката не е клеясало. При мен даваше лош контакт и ту включваше ту не включваше. Изчистих го и затегнах малко клемите и се оправи.Другото, което може да провериш е буксата на датчика, дали и тя не дава лош контакт
        http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
        Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
        FIAT Punto 02' 1.9 JTD
        FIAT Punto 99' 1.7 TD

        Коментар


          #5
          ?

          А възможно ли е от загряването да има някакви проблеми по двигателя, гарнитурите да са сдали багажа, или нещо от сорта, и как мога да проверя дали всичко по двигателя е в ред?

          Коментар


            #6
            Re: ?

            shogar написа:
            А възможно ли е от загряването да има някакви проблеми по двигателя, гарнитурите да са сдали багажа, или нещо от сорта, и как мога да проверя дали всичко по двигателя е в ред?
            можено първо провери перката и термостата
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              загряване

              Е ти си добре. При мен е обратно карам на замръзване най много до 90 градуса иначе перката понякога включва за кратко.Сменил съм термостата датчика за температурата отдолу на радиатора. Виж дали е обезвъздушена системата са водата-антифриза/дали има парно/На ситроена ми миналата година като сменях антифриза не я бях обезвъдушил и загря за 5 км. 4 пъти и нема палене докато не изтине.Дори ми беше заледен изпарителя на газ.
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                Виж дали маркучите са надути като загрее ако да -> темостат (работи на малкия кръг) иначе провери и датчицитеП.П. Пунтотата и лампа ли имат за температурата? :D

                Коментар


                  #9
                  а някой ще ми каже ли колко антифриз събира охладителната система на същото пунто 55 S.щото като го купих беше с вода и реших да я сменя с антифриз... намираше ми се... и пое около 4 литра на max. после като проверих нивото беше паднало под минимума / явно е имало въздушна възглавница / и долях към литър и половина.... питам щото нали ми капе от 1 място, дето разбрах от какво е / има 1 голяма тапа на блока на двигателя отстрани под маховика и скоростната кутия / и сега като го оправя искам да знам колко събира... да не би да сипя малко и да прегрея двигателя
                  Fiat Punto 1.1-Синята птица
                  Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                  Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                  Коментар


                    #10
                    nParMaTuK написа:
                    П.П. Пунтотата и лампа ли имат за температурата? :D
                    точно това е проблема, че някои имат само лампа но не и показание :D
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар

                    Working...
                    X