Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се сменят скоростите на Фиат автоматик?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как се сменят скоростите на Фиат автоматик?

    Здравейте.Значи искам да попитам нещо за което се срамувам,че не го знам, но реших да попитам.Та въпроса ми е как се сменят скоростите на автоматика ,защото както знаем при всяка вид кола е различно.При едни има има копче на лоста което е отстрани,а други няма и се сменят само когато е натисната спирачката.Това ми е въпроса как стоят нещата при фиатите защото от снимки не виждам да има някакъв бутон на лоста,а и няма кого да попитам.Искрено,ще съм благодарен ако ми обясните.Благодаря Допълнено заглавиеМодераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    няма нищо срамно в това да питаш нещо което не разбираш от колкото да се правиш че разбира а на мегдана нищо при автоматика на фиат копчето е отпред на лоста .Колата се пали като колата е на "P" паркинг и със натисната спирачка като запалиш пак с натисната спирачка (и винаги в покой ) сменяш на желаната скорост .
    1.6 16v 96 г. 103 hp.
    България е една от малкото страни в света ,в която докато се движиш в насрешното ,някой може да те шибне отзаде
    Да мина да те взема...или да взема да те мина?

    Коментар


      #3
      Къде точно отпред ако може по подробно да обясниш.Благодаря

      Коментар


        #4
        Имам мареа автомат. Пали се на P. На N можеш да запалиш ако изгасне в движение.За да местиш лоста трябва да натиснеш спирачката след това натискаш бутона в горна част на лоста който гледа към таблото.Местиш на P и караш а може да ги редиш и ръчно.Има бутон спорт и сняг компа сам сменя режима.

        Коментар


          #5
          http://nfs.mobile.bg/pcgi/photos.cgi
          1.6 16v 96 г. 103 hp.
          България е една от малкото страни в света ,в която докато се движиш в насрешното ,някой може да те шибне отзаде
          Да мина да те взема...или да взема да те мина?

          Коментар


            #6
            отвори в мобилето търси фиат браво автоматик и там има снимки и ще видиш каде точно е копчето
            1.6 16v 96 г. 103 hp.
            България е една от малкото страни в света ,в която докато се движиш в насрешното ,някой може да те шибне отзаде
            Да мина да те взема...или да взема да те мина?

            Коментар


              #7
              Видях го, но на всички ли фиати ли са там копчетата,защото например на пунто не се вижда да има там копче?Благодаря

              Коментар


                #8
                http://forum.fiat-bg.org/garage.php?...llery&CID=2234 колега карам такова Пунто ,това са снимки на мойто.Ако искаш мога да направя и по ясни.http://forum.fiat-bg.org/garage.php?...79Бялото е пунто на колега,който го кара от доста дълго време.Ако искаш пиши му на лични съобщения ще ти бъде от голяма помощ.И аз мога да обясня някои неща.Само да кажа,че неговите снимки са направени когато лоста е в ръчен режим на смяна на скоростите.L при тази кутия е скорост,която се използва за спускане по голям наклон.Специално тази скоростна кутия е голямо удоволствие за градско каране и не само :D Питай ако имаш други въпроси.
                Животът е това,което се случва докато кроим други планове.
                Love is a language spoken by everyone,but understood only by the heart

                Коментар


                  #9
                  И на D може да се запали в краен случай и на N може. Лоста може и в движение да се мести. Спирачка е необходима само ако включваш на P или сменяш от предна на задна. Гледай само да не ръгнеш на P в движение, на някои коли става въпреки че има защита, резултата е строшена кутия, понеже Р блокира изходящия вал с щифт към корпуса .
                  http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                  Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                  FIAT БРАВО 1.2 16v
                  ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                  FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                  Коментар


                    #10
                    hristo89 написа:
                    Видях го, но на всички ли фиати ли са там копчетата,защото например на пунто не се вижда да има там копче?Благодаря

                    Коментар


                      #11
                      там е.един голям бутон на скоростния лост отгоре.
                      Животът е това,което се случва докато кроим други планове.
                      Love is a language spoken by everyone,but understood only by the heart

                      Коментар


                        #12
                        Добре ,благодаря ви !

                        Коментар

                        Working...
                        X