Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с климатроника

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с климатроника

    Здравейте, отдавна не сам писала...отпуска Преди две седмици ходих да ми напълнят климатроника, в сервиза казаха че всичко е наред, направиха някакви проверки и после я напълниха с 600 мг / толкова трябвало било по книга / заминах за морето и всичко беше ок. След няколко дни решихме да мръднем до Созопол и като пусках климатика - не работи. Моля помогнете каква може да е причината и дали толкова е грамажа на фреона ?Благодаря предварителноП.П. колата е фиат мареа 1.8 бензин
    Fiat Marea 1.8 16 V

    #2
    Накарай ги да проверят колата за теч на фреон следващия път като го напълнят да не излети пак навън и да хвърляш пари на вятъра

    Коментар


      #3
      По-точно иди и им напрви рекламация!Нали са я проверили преди да пулнят,а дефакто не са си свършили работа!
      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

      Коментар


        #4
        Обикновено е около 600-700 мг системата на климатика.Провери си всички предпазители на климатика.Не е задължително да е изтекъл фреона за да не работи климатика
        COUPE 1.8 16V
        Volvo XC90 T6

        Коментар


          #5
          Ето как се прави диагностика. Резултата се изписва върху дисплея на километража.

          Коментар


            #6
            Фреона е точно 600г преди година ми правиха диагностика и беше 650г та се наложи да го точат,след което заработи перфектно. Така че колежке бягай пак там за рекламация.
            Alfa Romeo 166 2,4 JTD
            Lancia Y

            Коментар


              #7
              Реших да пробвам метода за тестване.След като извърших посочените стъпки на дисплея се появи надпис "Error Cli", 2-3 секудни по-късно се изписа "00" и малко след това се показа километража.Някаква идея дали това "00" значи, че няма записани грешки или е нещо друго?
              FIAT Marea 1.9 JTD HLX

              Коментар


                #8
                И при мен изписва 00 - това означава че не са регистрирани грешки.

                Коментар


                  #9
                  Днес пробвах теста, но нищо не ми се изписа ?!Мисля че компресора въобще не се включва.
                  Fiat Marea 1.8 16 V

                  Коментар


                    #10
                    Днес пробвах теста, но нищо не ми се изписа ?!
                    Опитай пак - и при мен не се получи от първия път че го правих малко по памет ...

                    Коментар


                      #11
                      Браво колега много полезна тема принтнал съм си ги страниците и днес ще го чекна !!Мерси още един път!
                      Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                      Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                      Коментар

                      Working...
                      X