Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предварение

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Предварение

    Колеги бихте ли ми дали съвет от къде или как да си пусна малко предварение на колата тъй като ми е доста тромавичка на газ става дума за Крома 2000 инжекция, чух че се слагала някаква платка която изкуствено давала предварение, питам ви вас защото съм се обезверил на тема майстори, гледат да си вземат парите а колата си остава на същото дередже
    Луд фен!!!

    #2
    Аиде бе колеги дайте малко помощ
    Луд фен!!!

    Коментар


      #3
      Аз съм с такава на бравото - JetSpark. Ефекта се изрази в намаляне на разхода с около 10% на газ. Като цена ми излезе 130 лв ( заради това че е с 2 бобини и нямало комутатор).Инаше някакъв сайт, а и виж в темите за газовите уредби, беше писано доста.
      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
      http://forum.fiat-bg.org

      Коментар


        #4
        Да, казва се авансов вариатор, някои го наричат авансатор. Има и италиански, аз съм с такъв, но е по-скъп - моя е 150 лв. и то без усложненията за 2 бубини. Търси в газови уредби наистина има доста информация.

        Коментар


          #5
          да не пускам същата тема пак, та да попитам и аз- значи върти ми се една идея в главата и искам да видя какво мислите.Значи на дистрибуторната капачка има едно зъбче което не позволява тя да се върти, и се чуда ако го изпиля и я завъртя нямали да се промени предварението. Или съм нещо в грешка.10х
          Tofas- Sahin 1.6 карб.

          Коментар


            #6
            ForceWere написа:
            да не пускам същата тема пак, та да попитам и аз- значи върти ми се една идея в главата и искам да видя какво мислите.Значи на дистрибуторната капачка има едно зъбче което не позволява тя да се върти, и се чуда ако го изпиля и я завъртя нямали да се промени предварението. Или съм нещо в грешка.10х
            В грешка си !Капачката е само токоразпределителна и завъртането и в някаква посока само ще увеличи разстоянието м/у палеца и полюсите!

            Коментар

            Working...
            X