Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Punt-проблем с чистачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Punt-проблем с чистачки

    Днес както си карах, изведнъж чистачките ми спряха по средата на стъклото??? Спрях, понеже ръмеше леко и като запалих отново (след около 2 минути) пак тръгнаха. Не бях минал и 4-5 километра и пак "забиха". Нито пръскат, нито мърдат. Това ми се случи и преди около 2 месеца веднъж, но тръгнаха и от тогава нищо, та си рекох,че нещо е запецнало и се е самооправило. Да обаче,вече вали и се чудя, какъв ли е тоя път капраиза на детето? А на някой случвало ли му се е?
    Fiat Punto 55S 1.1 Petrol 1997 a.k.a Space Interceptor

    #2
    Привет, колеги!Нов съм във форума, прегледах всички теми за чистачки, но не видях точно такъв проблем като моя,за това пиша в тази тема. Става дума за колата на тъста - Пунто - 1,1 96г. Чистачките му не могат да се пуснат на интервал, а само постоянно. А когато ги изключа спират в момента на изключването, независимо до къде са на стъклото. Так че като ги спирам трябва да дебна момента, когато са в долна мъртва точка и тогава да ги спра. Това е доста дразнещо, поне за мен. Проблемът в моторчето ли е или има някакво реле. Доколкото разбрах релето е при самото моторче.

    Коментар


      #3
      HouseMD написа:
      Привет, колеги!Нов съм във форума, прегледах всички теми за чистачки, но не видях точно такъв проблем като моя,за това пиша в тази тема. Става дума за колата на тъста - Пунто - 1,1 96г. Чистачките му не могат да се пуснат на интервал, а само постоянно. А когато ги изключа спират в момента на изключването, независимо до къде са на стъклото. Так че като ги спирам трябва да дебна момента, когато са в долна мъртва точка и тогава да ги спра. Това е доста дразнещо, поне за мен. Проблемът в моторчето ли е или има някакво реле. Доколкото разбрах релето е при самото моторче.
      100% е реле, но не го знам къде се намира на Пунто-то.
      Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
      Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
      Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

      Коментар


        #4
        По проблема на iffaylo:сваляш пластмасовите кори зад волана и проверяваш за разхлабени/полуизлезли/ букси с кабелите,идващи от ключа за чистачките.
        Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
        ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

        Коментар

        Working...
        X