Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пасажерският колан блокира - Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пасажерският колан блокира - Брава

    Здравейте, колеги, имам изключително неприятен проблем, при дръпване пасажерският колан блокира в леко извадено положение и там остана. Сега нито се тегли, нито се прибира, някой може ли да каже на какво се дължи, какво е станало и как да се оправи? Пробвах да сваля пластмасите по праговете и след това пластмасовата конзола, която скрива колана, обаче още при първия опит скъсах една щипка от пластмасата на прага на предната врата, има някакви щипки, които са хванати за пластмасата и просто се щракват, при опит за сваляне направо се трошат Какъв е редът за тази операция и какво точно трябва да се свали, нов колан ли ще ми трябва или самият механизъм има нещо по него, което ще може да се отстрани? Другото, което е - че шофьорският колан, като се освободи въобще не се прибира, стои си хвърлен на седалката, какво може да се направи, че да се премахне това, много е дразнещо, ако не го хвърля на седалката направо го удрям с вратата в прага Ако някой може да помогне да пише или направо къде да я закарам, че ще изпотроша всичко по тия пластмаси :D
    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

    #2
    Опитай да удряш с юмрук долу между двете врати колонката , пробвай така със силни удари, но да не счупиш нешо. При мен на пунтото така се оправи. Не разглобявах нищо !
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    Коментар


      #3
      Ако не стане с удряне,най-вероятно ти е блокирала стоп машинката и се оправя с разглабяне на целия механизъм на колана,но ако не си го правил внимавай,че доста трудно се сглабя,има едни пружинки които трябва да са си на мястото обаче те са голям зор да се напаснат наново.Моя също страда от този проблем,но още не съм се наканил да разглобя механизма понеже и аз не съм го правил до сега
      Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

      Коментар


        #4
        Ако сачмата е блокирала, пробвай с почукване, или клатене на колата. Ако са едни пружинки вътре, пиши го умрял. При мен беше скъсана една такава.И ВНИМАВАЙ, че тъпото нещо гърми!
        00' Bravo 105 JTD

        Коментар


          #5
          кола

          В краен случай отвори мястото около колана долу и го смажи ако е счупено нещо търси втора употреба
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Бе, ще го отворя, но не мога да намеря как тези щипки, дето се щракват се вадят от праговете? Направо я счупих и не разбрах въобще как излиза Какво гърми на тези колани, колата е 96 година, не вярвам да има нещо гърмящо по коланите
            кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
            кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

            Коментар


              #7
              кола

              освен пружината ако е скъсана тя да прави беля
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                VALIO_RACING написа:
                Бе, ще го отворя, но не мога да намеря как тези щипки, дето се щракват се вадят от праговете? Направо я счупих и не разбрах въобще как излиза Какво гърми на тези колани, колата е 96 година, не вярвам да има нещо гърмящо по коланите
                Гърми и още как.Колана е с една дълга пушка.Нарича се пиропатрон.Щом ти заяжда в двете посоки се е скъсала пружинката вътре.Търси читав 2-ра ръка и внимавай с монтажа да не го изгърмиш.
                FIAT BRAVO 1.6
                FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                Коментар


                  #9
                  Има спирална пружина, която движи ролката на колана. Ако е изтървала пружината- при навиване може да те контузи. Купи си друг- максимум 30лв да е. Атова, че счупил щипките- при монтажа видиите компенсират липсата на щипките. Има и пиропартон, който ако гръмне- не се знае какво ще стане...
                  Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                  Коментар


                    #10
                    Да, ясно, май ще трябва да го погледне някой по в час с това Не мога и не мога да го сваля, дръпнах няколко инструкции, точно за тези щипки, които се чупят гледам, че има на картинките специален инструмент. Аз колан си намерих за 20 лв във Варна от един човек, обаче не мога да смъкна този Питах във фиат представителството ми искат 55 лв за работа по свалянето, като не гарантират, че няма да трошат и те :D
                    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                    Коментар


                      #11
                      Питай колегите от Варна-все някой е сменял преден колан. Вадят се уплътненията на вратите. Зад колана, на облицовката има пластмасово капаче. Махаш го и под него има видия- развиваш я. Водача на колана за нагоре-надолу от долната си страна се натиска, за да излезе пластмасата му. Над скобата на водача има капаче-махаш и него. Хващаш ключ 17-19 и почваш да развиваш болтовете на самия колан. След като разкачиш всичко-повдигаш нагоре- трябва да излезе. Май и аз се омотах... Успех, колега.
                      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                      Коментар

                      Working...
                      X