Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 1.4 12V 80 к.с или Пунто МК 2 JTD 80 к.с.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Браво 1.4 12V 80 к.с или Пунто МК 2 JTD 80 к.с.

    Колеги как мислите има ли смисъл да продам Бравото от и да си взема Пунто МК 2 ? Бравото е с газова Ловато ,слагана преди половин година и е потегнато и добре гледано,ама нещо не ми харесва съотношението разход-вървеж,ама никак даже не ми харесва . Дали си заслужава подобна замяна така да се каже.Ясно ми е ,че на Бравото не мога да му взема кой знае колко пари и ще трябва да се бръкна почти двойно за Пунтото,ама има ли смисъл в такова начинание при условие ,че да речем Пунтото ще е с 4-5 години разлика(по-ново имам в предвид).Или другото за вървеж-ще бъде ли по-добре?Интериора ми е ясно ,че и при Пунто е същият клас на изпълнение на пластмасите(евтини),но гледам доста колеги от Форума са преминали именно от такъв Фиат на такова Пунто.Като возия също как е спрямо Бравока,цени на резервните части.В общи линии заслужава ли си?Като се има в предвид ,че разлика в класовете няма,а цената е почти двойно по-висока на Пунтото.Оправдано ли е или да си карам сегашната...П.с. Най-ме дразни " -Стани да мина,че слизам " , искам кола с 4 врати :D
    Fiat 1.4 12V
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    Да си втори значи да си първи сред загубилите.
    Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

    #2
    Еми като не ти харесва разхода ..... давай го !!!!Пунто МК2 е по продаваемо от Браво ... така че като решиш можеш да се отървеш по лесно от него
    AUDI 1.8 20V TURBO
    ex - FiAT BRAVO 2.0 20V, 1.9 JTD ++, 1.8 16V+газ, Alfa Romeo 1.9 JTD

    Коментар


      #3
      Колега,благодаря за изключително професионалният,подробен и изчерпателен отговор,но повече бих се радвал да пишат колеги,които да дадат обективен коментар,базиран на впечатления върху двете коли и основно Пунто МК2 ме интересува.
      Fiat 1.4 12V
      Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
      Да си втори значи да си първи сред загубилите.
      Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

      Коментар


        #4
        Аз карам такова Пунто. До момента съм много доволвн от колата във всяко отношение. Обаче....преди една година търсихме с един приятел такова Пунто, че той го беше харесал покрай моето. Видяхме доста бройки, кочина до кочина. Накрая си купи бензинова Брава. Та, ако търсищ Пунто с такъв двигател, внимавай много.

        Коментар


          #5
          cheruna написа:
          Аз карам такова Пунто. До момента съм много доволвн от колата във всяко отношение. Обаче....преди една година търсихме с един приятел такова Пунто, че той го беше харесал покрай моето. Видяхме доста бройки, кочина до кочина. Накрая си купи бензинова Брава. Та, ако търсищ Пунто с такъв двигател, внимавай много.
          Колега понеже караш такова пунто(4 врати). Има ли разлика във вътрешното пространство. Все си мисля че в бравото е малко по-широчко. даже и на задните седалки. За отпред си мисля че няма смисъл да коментираме
          Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
          Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

          Коментар


            #6
            На мен,ако си харесам ще ми го вкарат директно от Италия и няма да е кочина чак толкова(надявам се).Въпросът е дали има смисъл и с какво ще е по-добро от Бравото,защото Бравото ще го продам и вероятно ще трябва да дам и още толкова пари отгоре ,ако не и повече ,за да взема Пунтото
            Fiat 1.4 12V
            Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
            Да си втори значи да си първи сред загубилите.
            Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

            Коментар


              #7
              Малка колица за града е идеална върви доста добре харчи малко , вози малко по твърдо ама се свиква... Частите според мен са добри ценово... Стига да е читаво ще останеш доволен Багажника е що годе голям на задните седалки е малко тясно, маневрено е и на мен лично най ми харесва че достига максимален въртящ момент при 1500об/м или казано по просто като натиснеш педала на гъста тръгва без да се замисля...хидравликата е също много добра с един пръст навиваш волана,има вероятност електрониката да се ебава което е дпста срещан проблем при Пунто 2 ел.стъкла,километраж оборотомер и разни други такива но и това се оправя с не много средства....Друго което се сещам е че доста лека около 950-1050кг... лесна е за бутане евентуално :D Абе на мен доста ми харесва лично но не става за семейна кола ")
              Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
              Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

              Коментар


                #8
                Давам конкретен отговор на въпроса ти - сменяй го! Преди малко повече от година продадох безинова Брава 1,4 12V с газова уредба Ланди Ренцо, добавих малко пари и се сдобих с Пунто 1,9 ЖТД. Що нерви потроших с тая Брава не е истина. За три години каране и 30000 км я платих тройно. Гореше като за световно и не вървеше. А иначе при диагностика в сервиза на Фиат в Ямбол - перфектни показания. Явно толкова си може. Сега за Пунтото. Кара се вече цяла година от жена ми и синът ми /по-отскоро/ - само суперлативи. Вярно че е по-нисък клас автомобил, но: върви много, ама като казвам много не се шегувам - много по-добре от Брава 1,4 , а дори и по-добре от Брава 1,9 ЖТД въпреки 105-те и к.с. /може би заради по-малкото тегло или различните предавателини числа на скорстната кутия евентуално/. Гори малко - в момента разход чисто градско по борд компютър 6,8 л/100 км сътветно при разход на бензиновата Брава 13-14/100. Кара се само градско /няма винетка/, но при закупуването му докато го докарам от София до Ямбол усетих, като че ли колебание в устойчивостта му на пътя при скорости над 130 км/ч, но това може да се дължи и на проблеми в амортесьорите точно на моят автомобил, а може и да е заради това, че е по-висок. На баганик можеш да разчиташ колкото на Бравото с газовата бутилка - имам предвид че не е голям. Когато на предните седалки седне по-едър човек отзад не остава много място, но е поносимо. Иначе е достатъчно широк. И все пак трети човек отзад идва малко повече, но то и в Бравата е така, особено на по-големи разстояния... Дано да съм бил полезен. Ако те интересува друго - готов съм да помагам.
                Peugeot 301
                Punto 1.9 JTD - на жената

                Коментар


                  #9
                  venco67 написа:
                  Давам конкретен отговор на въпроса ти - сменяй го! Преди малко повече от година продадох безинова Брава 1,4 12V с газова уредба Ланди Ренцо, добавих малко пари и се сдобих с Пунто 1,9 ЖТД. Що нерви потроших с тая Брава не е истина. За три години каране и 30000 км я платих тройно. Гореше като за световно и не вървеше. А иначе при диагностика в сервиза на Фиат в Ямбол - перфектни показания. Явно толкова си може. Сега за Пунтото. Кара се вече цяла година от жена ми и синът ми /по-отскоро/ - само суперлативи. Вярно че е по-нисък клас автомобил, но: върви много, ама като казвам много не се шегувам - много по-добре от Брава 1,4 , а дори и по-добре от Брава 1,9 ЖТД въпреки 105-те и к.с. /може би заради по-малкото тегло или различните предавателини числа на скорстната кутия евентуално/. Гори малко - в момента разход чисто градско по борд компютър 6,8 л/100 км сътветно при разход на бензиновата Брава 13-14/100. Кара се само градско /няма винетка/, но при закупуването му докато го докарам от София до Ямбол усетих, като че ли колебание в устойчивостта му на пътя при скорости над 130 км/ч, но това може да се дължи и на проблеми в амортесьорите точно на моят автомобил, а може и да е заради това, че е по-висок. На баганик можеш да разчиташ колкото на Бравото с газовата бутилка - имам предвид че не е голям. Когато на предните седалки седне по-едър човек отзад не остава много място, но е поносимо. Иначе е достатъчно широк. И все пак трети човек отзад идва малко повече, но то и в Бравата е така, особено на по-големи разстояния... Дано да съм бил полезен. Ако те интересува друго - готов съм да помагам.
                  Благодаря за отговора колега.Много полезно и съдържателно.Още повече ,че явно и на теб ти е писнало от несгодите на мотора 1.4 :D Тук гледам доста колеги са сменили 1.4 именно с GTD двигателя на Пунто.Знам,че е пъргав,но не съм имал удоволствието да карам такъв досега и може би,ако само се кача и го подкарам няма да искам Бравото и ден повече.Бравока за да върви си иска обороти,ама за да има обороти си сака гориво :D пък и не е кой знае какъв клас над Пунтото,даже никакъв.Да е здрава и икономична е важното и да не те гледат накриво,че едвам тръгваш по светофарите тези зад теб.Не си падам по юркането ,даже карам много пенсионерската и пак разхода си е нереален за 1.4 двигател и такова шофиране.Знам,че е важно да попаднеш на запазен такъв екземпляр GTD,който не е бил използван за състезания от предишният му собственик,а за нормално шофиране.Плюс това ми се кара дизел и доколкото знам това Пунто(МК 2) има доста здрава ходова част ,а и вътре купето било доволно обезшумено като за дизел(за разлика от МК 1).Разхода на нафта гледам е като пари почти толкова,колкото Бравото с газова,само дето Пунтото няма да е като кон с пранги на краката :D Сигурно устойчивоста на гореспоменатото Пунто е била заради амортесьори,но и да не е супер стабилна при високи скорости това не ме притеснява,аз взимам кола не да се надбягвам.Багажника също не ми е нужен да е голям кой знае колко повече ме интересува да не търка разпределителен вал и да и сменям главата като на Бравото .Иначе като возия как са двете една спрямо друга?
                  Fiat 1.4 12V
                  Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
                  Да си втори значи да си първи сред загубилите.
                  Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

                  Коментар


                    #10
                    Отговора го дадоха вече-Пнтото,ще е по-добрия избор.Аз от скоро карам Пунто МК2 12V 1.2 85 к.с бензин автоматики по-голям бонбон от тази кола няма.Брат ми година и половина кара Браво 1.6 103 к.с май беше и сдин ден взе да смята ако продадебравото колко ще доплати,за да вземе Пунто 1.9 JTD Вози приятно,стига наистина да внимаваш на какво ще попаднеш при покупката.Аз не съм от най-компетентните,но все пак не мога да не похваля мойта Бонбонеса.
                    Животът е това,което се случва докато кроим други планове.
                    Love is a language spoken by everyone,but understood only by the heart

                    Коментар


                      #11
                      Пунтото наистина е по приятно от към разход, но имай предвид че на JTD мотора ако се развали нещо частите са с доста солени цени за разлика от на браво 1.4.И колегата е прав да внимаваш много, че е пълно с кошници, даже един се опита да ми продаде 1.9 D за 1.9 JTD. Аз лично смених бравото с пунто мк3 с 1.3 MJTD мотор и съм доволен. Отзад наистина е по тясно на ширина, багажника е леко по малък, и като го карам аз зад мен е трудно да седне човек, докато в бравото имаше повече място за краката отзад.
                      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                      FIAT БРАВО 1.2 16v
                      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                      Коментар


                        #12
                        С риск да се повторя-като возия как е колеги?По-меко или по-твърдо вози Пунтото спрямо Бравото.Нещо започвам да накланям везните в полза на Пунто макар,че сега засега съм доволен като цяло от Бравото (след като смених само цялата глава :D ) но нещо съм си навил на пръста да взимам дизел.Бих взел и 1.3 MJTD ,само дето май не е много срещан този двигател и е по-слaб от 1.9 JTD.Като разход гледам е по-добре и е по-нова модификация.Събота ще пообиколя автокъщите да разгледам какво представлява Пунтото,но 100% няма да си взимам от тука-навсякъде са лустросани и с превъртян километраж.Ако ще се взима ще е от Италия - макар и с кусури,поне ще е в суров вид,а не "подобрена временно за продан".
                        Fiat 1.4 12V
                        Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
                        Да си втори значи да си първи сред загубилите.
                        Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

                        Коментар


                          #13
                          По твърда возия има от бравото, все пак е по леко, а ако не се лъжа и с по малко междуосие и ширина.Тези тука може да са напудрени и нагласени по автокъщите, но не си мисли че ако отидеш там да купиш само една кола ще ти я дадат на цената на която я взимат джамбазите, + всичките разходи за докарване само на една кола... Не си струва няма да се жениш за тая кола.
                          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                          FIAT БРАВО 1.2 16v
                          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                          Коментар


                            #14
                            infineon написа:
                            По твърда возия има от бравото, все пак е по леко, а ако не се лъжа и с по малко междуосие и ширина.Тези тука може да са напудрени и нагласени по автокъщите, но не си мисли че ако отидеш там да купиш само една кола ще ти я дадат на цената на която я взимат джамбазите, + всичките разходи за докарване само на една кола... Не си струва няма да се жениш за тая кола.
                            Ама на мен един от "джамбазите" ще ми вкара от Италия ,колега :D Иначе принципно си прав.Само че е казал,че ще търси да намери в добро състояние на малко километри и години(макар и годините да не са меродавни).Тя няма да е само една ,а в пакет с други,но цената и ще бъде близка на тези дето са тук в България заради състоянието.В смисъл искам да е добре запазена и предпочитам да дам малко повече пари за по-запазена ,отколкото после да го дам същите тия пари,че и повече за ремонти.Вече се напатих достатъчно с Бравото в тая насока,а както беше казал един колега тук във форума-"пари се изкарват,нерви-не".
                            Fiat 1.4 12V
                            Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
                            Да си втори значи да си първи сред загубилите.
                            Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

                            Коментар


                              #15
                              Hristian_Aleksiev написа:
                              Колега понеже караш такова пунто(4 врати). Има ли разлика във вътрешното пространство. Все си мисля че в бравото е малко по-широчко. даже и на задните седалки. За отпред си мисля че няма смисъл да коментираме
                              Не знам как е конструирано това Пунто, но в класа си има най-голямото вътрешно пространство. Карал съм доста конкурети от този клас-всичките са забележимо по-тесни и неудобни за 1.8 метров шофьор.Отпред е сравнимо с Бравата като ширина и удобство, отзад е по-тясно за краката на пътниците. Поне моето субективно мнение е такова.За возията-вози си твърдо. И не е само до размери и тегло. Според мен са му такива настройките, фирмена политика, може би. Това е едно от малкото неща, за които ми се ще да не бяха така.Успех в търсенето на желаещия ново Пунто.

                              Коментар

                              Working...
                              X