Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

фиат брава 1.6 16в проблем с оборотите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    фиат брава 1.6 16в проблем с оборотите

    Колеги искам да попитам, номално ли е да карам с 20км/ч на втоа а оборотите да са почти 2000 отскоро ми се стува че тези обооти неса наред, може ли някой да ми каже каде е проблема.Предваително благодаря

    #2
    Като настъпиш педала на газта, колата поема ли нормално, или се "ослушва" и започва да мирише лошо?
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    Коментар


      #3
      При мен не "поема" нормално. Има едно зачудване и после тръгва. Съединител?
      Кара - Фиат Браво, 1.6, 16V, 103 магарета, метални колектори, 1996г. бензин - газ

      Коментар


        #4
        За приплъзване на съединител, ще ти кажа елементарен начин да провериш. Засечи на равно с колко оборота на 4-та потдържаш 50-60 км/ч. После намери някой баир и сравни нагоре по баира на същата предавка поддържа ли същата скорост със същите обороти. За теста оборотите не трябва да са високи, защото по-трудно ще хванеш разликата. Друг вариант може би и по-сигурен за тест е да потеглиш рязко по баир нагоре, ако приплъзва съединитела, без да върти гуми ще вдигне обороти рязко а ще тръгне сравнително плавно.
        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

        Коментар


          #5
          ...или бурдюр, запъваш колата на тротоара, дърпаш и ръчна, палиш включваш на трета и при 2000 оборота отпускаш съединител леко леко и колата требе угасне, угасне ли всичко е ок
          ...хладилник, карам хладилник...

          Коментар

          Working...
          X