Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Теч на антифриз на Стило /през гумената тръба/

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Теч на антифриз на Стило /през гумената тръба/

    Здравейте. Преди 10 дни сменихме скобата, защото си мислихме, че проблема е от старата скоба, но днес гледам нивото на антифриза беше под минимума /за 300-350 км/. Почти сме сигурни, че гумената тръба има пукнатини от задната страна. Течът е точно от задната част на тази тръба. Кзаха ми, че гумената тръба оригинална е някъде около 50 лв, но искам да опитам да направя нещо без да я купувам. Искам да ви попитам какви са ми вариантите?1. Мога ли по някакъв начин да поправя гумената тръба... с поялник или някаква смола или нещо друго?2. Къде точно е пробката на антифриза?

    #2
    Нова или от морга.Няма пробка, разкачаш маркуча на най-ниското ниво.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      градски, не може да се говори без да се вижда. Трябва да се източи антифриза и да се свали този маркуч, да се огледа защо тече, вероятно е да хванало котлен камък или налеп и да не залепва добре към щуцера, може пък да имаш късмет и да е spukano накрая на маркуча- тогава го резваш малко и пак надяваш и газ. И си купи хубави скоби, това е първото, което правя като взема кола, смяна на всички скапани скоби с качествени /труднос е намират/
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Купих същото съединение от една морга, чак не ми се вярва още, че в Добрич намерих. Изглежда запазено, утре ще кажа резултата със снимки. И накладки ще сменям предни

        Коментар


          #5
          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=671190#671190 за накладките, не че е философия, виж задните ако не знаеш е голям филм
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            И на моето стило течеше от там, докато се наканя да го оправя и се самозатапи :D

            Коментар


              #7
              Днес смених и гуменото съединение. Имало е дупка, която се вижда от снимките. Макар и да изглежда малка, течът на антифриз както споменах е около 350 гр. за 8-9 дни. Утре сутрин ще видя как е нивото на антифриза, като силно се надявам, проблема да е решен.

              Коментар

              Working...
              X