Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

моторче за пръскалки на чистачките

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    моторче за пръскалки на чистачките

    Колеги,май ми се прецакало моторчето за пръскалките на чистачките,не работи и предна и задна.Въпроса ми е къде се намира в Стилото това моторче понеже от една седмица не работят пръскалките.
    FIAT STILO 1.2 16 V.

    #2
    Като на всяка кола на най ниската точка на казанчето.Но обикновено много трудно се бърка до него.
    FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

    Коментар


      #3
      Може да се разминеш с почистване на буксата само!
      Fiat linea 1.3 mjet, Bravo2 1,4 . EX -Lancia Y 1.2, Stilo 1.8 MW ,Brava 1.8,Dedra 1.8 16v,Delta2 1,6,Ritmo 1,5,Lada 1500.

      Коментар


        #4
        И на мен от днес не ми работят пръскалките, нито отпред, нито отзад. Чистачките работят. Има някаква букса в ляво до казанчето, мислих да и почистя конекторите, но не можах да си вкарам Краката. Махнах и кората на акумолатора, видях, че имам някакъв бушон, син на цвят доста изкривен, но не знам за какво е и не го пипнах. Остана моторчето да се е развалило, като утре ще видя....

        Коментар


          #5
          Brevetti написа:
          Може да се разминеш с почистване на буксата само!
          Колега дано да се разминем само с буксата,да не е нещо друго.Утре ще се опитам да го ремонтирам.
          FIAT STILO 1.2 16 V.

          Коментар


            #6
            много моторчета съм ги върнал от гроба на клиентски коли ама не всички успяват , зависи колко си бил упорит на лоста на пръскалките повечкото запичат лагерите и като запекат спира да се движи , ако си настоятелен на лоста - изгаря , обаче ако не , свалаш , отваряш , клещи , вд 40 , раздвиждаже , смазване на остта и сте в играта пак , но за неопределен период от време моторчето е почти същото като на едно време количките ми на аутубана в хола ( всичко това важи ако имате 12 в то моторчето )дано съм бил полезен
            Power Under Pressure

            Коментар


              #7
              WhitePower написа:
              много моторчета съм ги върнал от гроба на клиентски коли ама не всички успяват , зависи колко си бил упорит на лоста на пръскалките повечкото запичат лагерите и като запекат спира да се движи , ако си настоятелен на лоста - изгаря , обаче ако не , свалаш , отваряш , клещи , вд 40 , раздвиждаже , смазване на остта и сте в играта пак , но за неопределен период от време моторчето е почти същото като на едно време количките ми на аутубана в хола ( всичко това важи ако имате 12 в то моторчето )дано съм бил полезен
              Колега по думите ти май трябва да разглобим волана и да се извади лоста.Както каза колегата Brevetti,може да е само буксата,дано да не е нещо по голям ремонт.
              FIAT STILO 1.2 16 V.

              Коментар


                #8
                Днес оправихме моето моторче. Проблемът както казах е като твоя, нито отпред, нито отзад пръскаше. Моторчето е ниско долу на съда за препарата. Свали си дясното колело и си махни кората. Проблемът при мен беше откачено кабелче от буксата. Дано и при вас да е нещо леко.

                Коментар


                  #9
                  fiat_stilo213 написа:
                  Днес оправихме моето моторче. Проблемът както казах е като твоя, нито отпред, нито отзад пръскаше. Моторчето е ниско долу на съда за препарата. Свали си дясното колело и си махни кората. Проблемът при мен беше откачено кабелче от буксата. Дано и при вас да е нещо леко.
                  Колега,много ти благодаря за инфото дано да е така и при мен.Ще пишем когато го погледнем.
                  FIAT STILO 1.2 16 V.

                  Коментар


                    #10
                    Сега свалих моторчето на казанчето проверих всичко и пак не работи.Какво да направим сега.
                    FIAT STILO 1.2 16 V.

                    Коментар


                      #11
                      След една година вярна служба ,след почистване на буксата, моторчето сдаде багажа. Купих ново за 15лв(без отстъпка около 22лв). Казанчето се сваля само с една тресчотка и без сваляне на гуми и подкалници ( за 1.8 поне). Има достатъчно място между подкалника и предната броня за отвиване на долната част.Ето и снимка на опаковката:
                      Прикачени файлове
                      Fiat linea 1.3 mjet, Bravo2 1,4 . EX -Lancia Y 1.2, Stilo 1.8 MW ,Brava 1.8,Dedra 1.8 16v,Delta2 1,6,Ritmo 1,5,Lada 1500.

                      Коментар


                        #12
                        fiat_stilo213 написа:
                        Днес оправихме моето моторче. Проблемът както казах е като твоя, нито отпред, нито отзад пръскаше. Моторчето е ниско долу на съда за препарата. Свали си дясното колело и си махни кората. Проблемът при мен беше откачено кабелче от буксата. Дано и при вас да е нещо леко.
                        A като дръпнеш лоста на задната чистачка, тя тръгваше ли да се движи ?
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар

                        Working...
                        X