Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

хидравликата сдаде багажа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    хидравликата сдаде багажа

    колеги днес бях на майстор защото ми виеше хидравликата на волана, някой знаели от къде да се вземем и горе долу какви пари ще струва
    tipo1.6 ie 89

    #2
    Обади се на pugsy,той предлагаше помпа и рейка на съвсем сносни цени!
    Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

    Коментар


      #3
      Рейката вече е при мене от 3 месеца.
      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
      http://forum.fiat-bg.org

      Коментар


        #4
        zgabrovski написа:
        Рейката вече е при мене от 3 месеца.
        има още 1 и помпа има

        Коментар


          #5
          Проблем с Хидравлика ; Серво или ...

          При паленето на Фиата Типо 1.6 и.е. , чувам нещо като шуртене под волана ! Мисля , че не винаги се чува , но е много неприятно . Засега нямам проблем със спирачки или серво и се надявам да не ме изненада нещо неприятно .Помогнете , ако знаете причина ! Какъв майстор да търся ???

          Коментар


            #6
            Здрасти,това шуртене е от маркучите на парното, когато при палене например, ако има някъде останали балончета въздух ги гони! Или по-точно от преминаването на антифриза през клапата за парното!Поздрави!
            Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

            Коментар


              #7
              Мда, така е, това "шуртене" е от това.А иначе за кормилната рейка-механична струва 110лв. за Типо, хидр. трябва да е малко повече!
              N.Y. State of Mind

              Коментар


                #8
                Малко, малко - 340 лева в Динекспрес!
                Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                Коментар


                  #9
                  Такааа, да посъживя тази старичка вече тема.От няколко дни ми се появи виене при завиване, както на празен ход на място, така и в движение. Има си го по всяко време, но се усилва при завъртане на волана. Преди това, още не го бях чул, ходих при един приятел-монтьор и той каза, че вие някоя ролка или ремък, но нямало проблем. Тогава не обърнах внимание, защото не можах да различа шума, но явно след това се усили. Сега гледах насам натам и не видях никъде да има теч, а и течността в резервоарчето си е точно колкото си е била винаги, но е доста мръсна, или отработена, не знам, но е направо черна и доста рядка. Не съм забелязал въртенето на волана да е станало по-твърдо или да се е променило. Само шума. Прочетох това-онова тук, но не ми стана особено ясно - какво да предприема - смяна на течността, смяна на ремъка и така нататък или всичко на веднъж?
                  Shit happens, sometimes...
                  Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
                  Marea 1.8 HLX - червена като аватара

                  Коментар


                    #10
                    смени си маслото в рейката щом е черно значи така и така е за смяна и после продължавай нататък
                    HONDA I-VTEC

                    Коментар


                      #11
                      При мен се оправи след смяна на маслото, но не веднага - след около месец след смяната. Това съвпадна и със затоплянето на времето, така че не мога 100% да твърдя че в момента се е оправило наистина, но не пречи да опиташ - маслото беше около 9 лв. Dextron II Tutela или Selenia, не помня точно. Хубаво е да ти промият системата с около 200 грама пт новото масло при смяната.
                      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                      http://forum.fiat-bg.org

                      Коментар


                        #12
                        Щях да пускам нова тема, но гледам така и така има пусната.Та и при мен от време на време се появяваше леко виене при завиване и досега винаги е изчезвало с малко доливане на течност. Не често, да кажем веднъж на 4-5 месеца. От седмица насам обаче виенето е адско, а течност вече доливам 2 пъти за 1 седмица. В момента пак вие на умряло, но ми се свърши течността и не съм купил нова. Не ми остава време да я закарам при hit-ko да я видят, но и това ще стане вероятно в събота. Но все пак - някой може ли да даде идея от къде е? Интересното е, че не съм забелязал теч отникъде. Под колата няма петна, спирам си я на все едно и също място... Може ли да тече само в движение (може де, то само тогава работи помпата )... хм.

                        Коментар


                          #13
                          Виенето идва само от помпата ремонта ми струваше 80лв с маслото и промивка и хидравликата станакато новаА теча на колегата Immortal може да е в самите маншони на реиката

                          Коментар


                            #14
                            Todor_Gagovski написа:
                            смени си маслото в рейката щом е черно значи така и така е за смяна и после продължавай нататък
                            Такаа, като даде тая идея, ще дадеш ли насока как става? Откъде се източва маслото от системата?Процедурка някаква? Аз отдавна се каня да сърша това и все го отлагам.По принцип питам за темпра но предполагам при типака е същото.
                            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                            Коментар


                              #15
                              За хидравликата пробвай тук http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=10621 , човека е сериозен.Темпрата под капака все едно гледам мойто типо 1.6. моно инжекция.Двигателя е 159А3046.
                              Carozzeria Touring, Milano
                              Fiat 124 Touring - моята следваща кола

                              Коментар

                              Working...
                              X