Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Щека за маслото.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Щека за маслото.

    Следния проблем: Имам основателни съмнения, че щеката ми за масло не е оригинална и е с различна дължина. В справочниците за двигателя ми дават 4.3 до 4.8л масло със филтъра, а при смяната на маслото тази пролет се наложи да налея 6 литра, за да стигне до средата между двата белега. Тогава го отдадох на грешна информация в справочниците (рових по интернет, а там данните не винаги са верни) но на 1-ви и 2-ри в Калояново, като покарах малко на 8000 оборота изхвърли поне 0.5л масло през щеката и във въздушния филтър.Молбата ми е, ако някой има познат с Ритмо 105TC (1600cc, двувалка) или ако във форума има такъв човек, да измери колко му е дълга щеката от мястото където опира във върха на тръбичката до двата белега и да ми каже. Ако някой има друга идея как мога да уточня мястото на белезите или откъде да си купя оригинална щека, ще бъда много благодарен.Абе, всякакви предложения се приемат.
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    #2
    То щеката добре, ама да ти измерят и височината на "леглото" на щеката, че ако е чупено и правено може да са го оставили по дълго.
    no pain no pain

    Коментар


      #3
      AlBundy написа:
      То щеката добре, ама да ти измерят и височината на "леглото" на щеката, че ако е чупено и правено може да са го оставили по дълго.
      Ами щеката се пъха в проста тръбичка която долу влиза в картера. Не изглежда сменяна, ама знае ли човек... Въобще на мене ми се струва, че най-точно може да се определи ако пъхна някаква тел докато опре до дъното на картера - така ще определя директно дълбочината на маслото. Но пак остава въпроса колко трябва да бъде. А ме е страх да налея 4.5л и да карам така - тогава е здраво под минимума.
      Fiat Ritmo 105TC
      1600cc 105к.с.

      Коментар


        #4
        масло

        Е колега има ли още такива коли .Ние имахме подобна преди 15 години .И аз на PUNTO имах подобен проблем но на скорости трябваше да налея масло но сложих 500 грама по малко от колкото пише ,няма място за още .
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Re: масло

          kluchar написа:
          Е колега има ли още такива коли .Ние имахме подобна преди 15 години .
          На мене си ми харесва. Дава ми безкрайна база да се занимавам през свободното си време. Върви като изтребител.
          И аз на PUNTO имах подобен проблем но на скорости трябваше да налея масло но сложих 500 грама по малко от колкото пише ,няма място за още .
          Именно подобни случаи ми дават основание да се съмнявам в справочниците...
          Fiat Ritmo 105TC
          1600cc 105к.с.

          Коментар


            #6
            То за скоростна кутия е нормално да остане половин литър неизцедено
            no pain no pain

            Коментар


              #7
              Тънка подробност на която незнам дали си обърнал достатъчно внимание - като наливаш ново масло му трябва доста време за да слезне до катера изцяло и да ти го покаже на щеката.Иначе 6 литра направо си го убил.Дори дизелови двигатели по 3000cm3 с охладлител за мсло не събират толкова много.Имай в предвид че многото масло пречи на работата на двигателя защото пляцикаш целия вал и биелите в много масло което води до по-голямо натоварване.Гледал ли си след като я покара какво показва щеката? (в смисъл караш,спираш и като е изстинала колата и маслото се е стекло гледаш какво показва).Ако тогава вече ти показва в норма при тези 6 литра значи не е орогинална или щеката или леглото и - отиваш в магазина и молиш да ти дадат една нова за модела (стига да има) и гледаш разликите.ако няма търсиш от някой колега да премериш или някой колега от форума с такава кола да каже размерите (дължина,разстояния от min до max и т.н. всичките размери).Успех!
              Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

              Коментар


                #8
                zfa159 написа:
                Тънка подробност на която незнам дали си обърнал достатъчно внимание - като наливаш ново масло му трябва доста време за да слезне до катера изцяло и да ти го покаже на щеката.Иначе 6 литра направо си го убил.Дори дизелови двигатели по 3000cm3 с охладлител за мсло не събират толкова много.Имай в предвид че многото масло пречи на работата на двигателя защото пляцикаш целия вал и биелите в много масло което води до по-голямо натоварване.Гледал ли си след като я покара какво показва щеката? (в смисъл караш,спираш и като е изстинала колата и маслото се е стекло гледаш какво показва).Ако тогава вече ти показва в норма при тези 6 литра значи не е орогинална или щеката или леглото и - отиваш в магазина и молиш да ти дадат една нова за модела (стига да има) и гледаш разликите.ако няма търсиш от някой колега да премериш или някой колега от форума с такава кола да каже размерите (дължина,разстояния от min до max и т.н. всичките размери).Успех!
                С това масло съм вече 2000 км. Мерил съм го много пъти сутрин, когато всичкото масло си е долу в картера - при 6л нивото е точно по средата между мин. и макс. на щеката. Двигателя си работи нормално и до състезанието на 1.07 не хвърляше масло. В момента също не хвърля. Предполагам, че ако я покарам малко на 7..8000 оборота, пак ще започне да хвърля. От цялото състезание, да е изхвърлило максимум 0.5л, защото нивото падна съвсем леко.Така че, лично за мене проблема е в щеката. Просто не виждам друга възможност. Лошото е, че май няма да намеря оригиналните размери...
                Fiat Ritmo 105TC
                1600cc 105к.с.

                Коментар


                  #9
                  Ами....нямам идея как да ти помогна честно казано.Но се съмнявам да събира 6 литра оригинално.
                  Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                  Коментар

                  Working...
                  X