Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тече ми маслото на скоростната кутия :((

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Проблема е че не стърчи изобщо а на мене ми писна да се занимавам с тая кошница вече утре я пращам на сервиз да си играят те аз нямам нерви

    Коментар


      #17
      трябва ти стругар, едва ли някой ще се навие да се мъчи да го вади, защото ако счупи корпуса на ск.кутия той ще е виновен

      Коментар


        #18
        Работата стана много дебела...болта го извадихме но резбата е развалена...вече не може нищо да се направи, търсих да сменя кожуха на скоростната кутия на който е тази резба но никой не продава само кожух и бях принуден да купя друга скоростна кутия...тази е обявена за продажба ако някой е заинтересован съм пуснал тема. Всичко по скоростната кутия си работи перфектно който я купи ще си сложи кожуха от неговата скоростна кутия и няма да има грижи! при положение че си купих скоростна кутия за 250лв тази я обявявам за продажба за 150лв...

        Коментар


          #19
          Ами дано нямаш ядове с новата кутия.Аз съм много учуден как си успял да го скъсаш този болт,защото корпусът е алуминиев и аз се притеснявах да не превъртя резбите,а ти чак болт си скъсал...Старата кутия които е мераклия може да и нареже нова по-широка резба,да разшири колкото е необходино отвора в капака и да слага по-дебел болт.Дали обаче ще стане зависи маи наи-вече от това може ли да се намери болт с подходящите размери.Добре,че аз не скъсах някои болт,че щеше да е голямо приключение...
          Fiat Tipo 1,4i.e. LPG машина ДзВеРъ ахахаххааххаха

          Коментар


            #20
            Минах и през този вариант с навиването на по-голяма резба(оригиналните болтове са 8мм ние навихме резба 10мм) но дойде прекалено дебел метчика и се сцепи кожуха Ако можех да си намеря само кожух от някъде изобщо нямаше да си продавам скоростната кутия но всеки продава цяла кутия никой не иска да разглабя...

            Коментар


              #21
              Ново питане покрай теч на масло

              Здравейте,
              преди време и под нашата кола започнаха да се появяват петна от масло. В началото не му обърнах особено внимание. Тея дни вдигнах колата на крик и гледам по скоростната кутия имаше доста мръсотия полепнала по масло, което е оливало по нея. Измих я горе-доло с идеята след седмица-две пак да я вдигна и да мога да се ориентирам откъде таи това масло. Е днес беше деня на проверката, но така и не мога да разбера къде е проблема.
              Ще кача няколко снимки и се надявам по-компетентни хора да ме насочат какво трябва да се направи в случая.
              Аз какво направих:
              -притехнах къде болт видях, но явно безрезултатно.

              Маслото е "
              I.G.A.T. Platin TGS 75W90",ако е от значение.
              Благодаря!
              Click image for larger version

Name:	3.jpg
Views:	1
Size:	401,1 KB
ID:	2094651Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	1
Size:	316,2 KB
ID:	2094649Click image for larger version

Name:	2.jpg
Views:	1
Size:	170,5 KB
ID:	2094650Click image for larger version

Name:	4.jpg
Views:	1
Size:	345,3 KB
ID:	2094652Click image for larger version

Name:	5.jpg
Views:	1
Size:	173,1 KB
ID:	2094653Click image for larger version

Name:	6.jpg
Views:	1
Size:	344,8 KB
ID:	2094654
              Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
              Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

              Коментар


                #22
                Така като гледам тече от силикона между плочата и скоростната кутия- за да се оправи се източва маслото, сваля се капака , развиват се гайките на 2-та вала, вилката за 5-та скорост, махат се зъбните колела със синхронизаторите и муфата, и чак тогава можеш да свалиш плочата. Обезмаслява се хубаво със спрей за почистване на спирачки , нанася се силикон ,слага се плочата, зъбните колела ,вилка и другите неща, маже се силикон на капака върху плочата където ляга и се стяга всичко.
                Фиат Крома 1.9 16v+
                Фиат Браво 1.6 16v
                Фиат Мареа 1.6 16v

                Коментар

                Working...
                X