Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лепене на спойлер на задният капак

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лепене на спойлер на задният капак

    Колеги имам много хубав спойлер от Браво HGT,който беше закрепен на чрез фабрични отвори на стъклото посредством 4 шпилки с гайки.Тъй като ми казаха,че стъкла не се пробиват се чудя как да го залепя на моята фиатка.Не ми се занимава да разменям стъклата иначе знам,че е най-чисто.По-скоро се интересувам дали има начин да го закрепя чрез залепване на моята кола.Примерно знам че контактната повърхност е малка(само там където са шпилките може да се резнат и и това са 4 точки с диаметър колкото 50 стотинки и да се залепи ,а също така и в горната му част по цялото протежение контактната повърхност е с ширина 1 см не повече).Въпроса е с какво да ги залепя и дали ще стане надеждно.
    Fiat 1.4 12V
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    Да си втори значи да си първи сред загубилите.
    Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

    #2
    С лепило, което продават за огледалото на предното стъкло. Един по-едър приятел редовно си го сваляше с глава, накрая го залепи с такова лепило и следващото сваляне стана заедно с люспа от стъклото. Каквото и да лепиш почисти и обезмасли перфектно, иначе нищо не правиш.
    тежък е животът лек...

    Коментар


      #3
      jungleraver написа:
      С лепило, което продават за огледалото на предното стъкло. Един по-едър приятел редовно си го сваляше с глава, накрая го залепи с такова лепило и следващото сваляне стана заедно с люспа от стъклото. Каквото и да лепиш почисти и обезмасли перфектно, иначе нищо не правиш.
      Знам,колега-трябва да се измие преди това с Меглио.Става добре почистването.Имаш ли представа откаде да си купя такова лепило?
      Fiat 1.4 12V
      Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
      Да си втори значи да си първи сред загубилите.
      Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

      Коментар


        #4
        http://www.denicom.bg/articledetails...ID=305дано съм бил полезен
        тежък е животът лек...

        Коментар


          #5
          Абе има бургий за пробиване на стъкло те стават и за плиочки на bosch са до 15лв са но не знам при колите стъклата са други и дали при тях ще се пробие или ще се напука самото стъкло при опита те са едни отпред наподобяват малка лопатка една много остра видия отпред на върха пробвал съм лично когато сменях стъкло на секцията понеже на старото имаше 2 отвора за дръжката

          Коментар


            #6
            има си силикон за лепене на стъкла(авто) той един такъв черен с него лепихме на братчеда на пунтото и вече 7-8 месеца не е паднало
            Шофирай разумно, на пътя не си сам.
            Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
            Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
            Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

            Коментар


              #7
              Колега , лепи смело с черен силикон за стъкла... и аз на мойто така го залепих....не е трепнало вече 2 години...
              Fiat Bravo 1.2 16V, 99г. -

              "Колата е като жената: обичаш ли си я , колкото и да ти харчи, няма значение"

              Коментар


                #8
                Може да опиташ с т.нар. течен пирон,мисля че е производство на Хенкел.Един колега си залепи шкафчето в банята за плочките и е все едно сложено с видии в стената.Става и за стъкло.
                Fiat Brava 1.2,16в

                Коментар


                  #9
                  todorshalev написа:
                  има си силикон за лепене на стъкла(авто) той един такъв черен с него лепихме на братчеда на пунтото и вече 7-8 месеца не е паднало
                  Освен силикона има и една разфасофка към него която течност се нанася преди силикона.Шпилките на спойлера не се режат а развиват.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    Tornado написа:
                    todorshalev написа:
                    има си силикон за лепене на стъкла(авто) той един такъв черен с него лепихме на братчеда на пунтото и вече 7-8 месеца не е паднало
                    Освен силикона има и една разфасофка към него която течност се нанася преди силикона.Шпилките на спойлера не се режат а развиват.
                    точно така малката разфасовка се нарича праимер и се нанася като основа и недей да "миеш с меглио" ами обезмасли повърхността с кореселин намажи стъклото и спойлера само там където ще лепиш с праймера изчакай да исъхне малко и мажи силикона и се надявай на някой пиян келеш да не му хареса спойлера и на него че нестига че ще си го вземе ами и ще имаш петна от праймер и силикон по колата които са почти невъзможни за махане затова си закупи бургия върви при някой автостъклар и я пробвай на някой свален счупен джам и ако стане 2-3 пъти пери кръста и застъпвай твоята кола и си купи силиконови шайби да не ти влиза вода на автомивкатап.п. или пък питай някои автостъклар да ти ги пробие
                    STILO 1.9 JTD REMAP POWER---->Кen Block inside

                    Коментар


                      #11
                      Всеки опит за пробиване ще те прати в магазина за ново стъкло.Лепи се с полиуретаново лепило, с такова са залепени стъклата на колите. Отиваш в магазин за автостъкла и си купуваш от тях, или ги питай колко ще ти вземат да го лепнат - все пак, това им е работата.
                      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                      Коментар

                      Working...
                      X