Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стило - воден радиатор връзка с фреона

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стило - воден радиатор връзка с фреона

    Колеги сменях преди 2 месеца воден радиатор на стило 1.6, от миналото лято не си бях пускал климатроника, днеска пробвах сякаш нищо не съм натиснал, не тръгва, при смяната на Водния радиатор изпуска ли се фреона ???

    #2
    Сигурно са ти го изпуснали в сервиза и не са ти казали.Отивай на сервиз за климатици, че това лято ще е доста горещо.

    Коментар


      #3
      Ще ходя в същия сервиз, но кажете дали със сигурност се изпуска фреона при смяна на воден радиатор за да им поискам някаква компенсация, поне да не плащам за труд при пълненето или въобще да не плащам??

      Коментар


        #4
        Няма връзка при смяна на воден радиатор да се изпуска фреона от климатичната система. Проблема е някъде другаде. Отиди в сервиз за климатици да проверят дали няма нужда от допълване с фреон и масло.
        now. BMW E39 523i '98 170hp
        ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
        ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

        Коментар


          #5
          Еми утре отивам, ще пиша после какви са резултатите! Опасявам се само да не кажат някой излишно нещо за смяна по климатроника, дано да е фреона намалял само!

          Коментар


            #6
            В сервиза казаха, че при смяната на водния радиатор имало два варианта да се маха броня климатичен радиатор и после воден, и другия с изваждане отдолу на водния радиатор както и те го бяха сменили, та оказа се фреона, тестваха системата с някъв друг газ дали държи и после напълниха с фреон и си тръгна климата, срещу 100лв във Варна!!

            Коментар


              #7
              ами ако трябва да ти сменят гумата да не ти източат нафтата .Извинявай колега ама като са знаели как става защо си им дал 100 кинта и я кажи кой е сервиза да не ходим там .

              Коментар


                #8
                Те не са го източили, а казвам че го смениха като го извадиха отдолу водния радиатор, а фреона му е дошло времето просто, от 2 години имам колата и нямам история за предишни манипулации по климатика в Италия!!

                Коментар


                  #9
                  svetljotod написа:
                  Те не са го източили, а казвам че го смениха като го извадиха отдолу водния радиатор, а фреона му е дошло времето просто, от 2 години имам колата и нямам история за предишни манипулации по климатика в Италия!!
                  Щом са я пробвали системата и държи няма как да му дойде времето на фреона. Къде да отиде? Има нещо гнило. Изпуснали са ти го тия пичове и сега са ти взели пари за ново зареждане.

                  Коментар


                    #10
                    naskobg написа:
                    svetljotod написа:
                    Те не са го източили, а казвам че го смениха като го извадиха отдолу водния радиатор, а фреона му е дошло времето просто, от 2 години имам колата и нямам история за предишни манипулации по климатика в Италия!!
                    Щом са я пробвали системата и държи няма как да му дойде времето на фреона. Къде да отиде? Има нещо гнило. Изпуснали са ти го тия пичове и сега са ти взели пари за ново зареждане.
                    Не изпуснали ами дори източили с машина.Няма значение 100 за фреон,200 за гражданска,150 за данък,67 винетка,пожарогасител 7 събират се левчетата и ако има и автокаско за около 400 лв. си е доста серизона инвестиция годишно.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар

                    Working...
                    X