Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задна скорос влиза трудно на браво 1,2 82к.с

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Задна скорос влиза трудно на браво 1,2 82к.с

    Здравейте... имам следния проблем с колцата . Не винаги го прави но забелязвам, че като загрее колата и като спра да паркирам и задна скорост влиза трудно и скоростите "хръчат" ако мога да използвам тази дума ... все едно не съм натиснал съединителя до долу, а в действителност съм. Съединителя е на година и половина Valeo. Преди седмица ми доляха 0,5л. масло в скоростната кутия и проблема го нямаше 2 дни... след което отново се появи. Нужно ли е да сменя маслото изцяло и възможно ли е да се губи някъде масло, залегнах под колата да видя за течове-няма!Става въпрос за Браво 2000г. , 1,2 16V 82 к.сБлагодаря предварително!

    #2
    Колега просто натегни малко жилото (3-4 оборота на гайката)
    Fiat Bravo 1.2 16v
    http://www.spritmonitor.de/en/detail/298072.html

    Коментар


      #3
      Същия проблем го имам и аз при моето Bravo, не всеки път, но го има.......
      93' BMW E36 M40B16 - "калпазанин по пътя"
      00' Fiat Bravo JTD 105 SX "SS.Steel/Trofeo" - Ръмжи и бега! (вече на бащата)
      * * * * * * * * * * * * * *
      Стигат ли ти парите, значи не ти стига въображението!!

      Коментар


        #4
        и при мен е така само на задна скорост масло си има в кутията, просто като превключвам на задна го правя по бавно и внимателно и така несе чува
        Fiat Bravo TD100

        Коментар


          #5
          И аз гледам да е леко и внимателно, но и тогава понякога го прави... трябва да има решение този шибан проблем :X

          Коментар


            #6
            Включваш на първа, съвсем леко мръдваш напред после вкарваш задна и влиза като в масло
            now. BMW E39 523i '98 170hp
            ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
            ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

            Коментар


              #7
              и при мен е така, при много коли е така, на мен ако не влезе натискам пак съединителя и влиза без проблем

              Коментар


                #8
                Не знам дали е успокоение за колегата отворил темата , но и при мен е така и и свикнах да я вкарвам по-бавно и не се чува... при мен всичко по съединителя е ново, в скоростите имам ново хубаво масло , но си го прави ...свикнах и и не и обръщам внимание.
                Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                Коментар


                  #9
                  Просто отпускаш и натискаш отново съединителя 1 или 2 пъти докато влезе лесно задната,аз поне така правя и ми става :D това не е проблем на марката,срещал съм го и на други марки коли.
                  Fiat 1.4 12V
                  Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
                  Да си втори значи да си първи сред загубилите.
                  Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

                  Коментар

                  Working...
                  X