Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Резултат от диагностика -knock sensor Мареа1.8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Резултат от диагностика -knock sensor Мареа1.8

    Пуснахме днес една диагностика и това на снимката са и записаните грешки.Сондата е ясна ще се сменя,ама тоя сензор каква му е ролята?Не съм усетил нещо необичайно в поведението на автомобила.Предната диагностика е правена преди повече от 2 години.Карам с ГИ ,ако има някакво значение към работата на сензора.Та налага ли се да го сменям или да си карам така.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    #2
    Това е детонационният датчик.Образно казано представлява микрофон,който следи за детонации в цилиндрите и ако има наличие на такива компютъра си регулира предварението.Аз съм карал и с извадена букса на този датчик(ведниж си мерих датчиците по колата и този бях забравил да го включа обратно в буксата :D ) но не ме питай как минах 20-30 км преди да разбера.Колата работеше като стар трабант.
    Fiat 1.4 12V
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    Да си втори значи да си първи сред загубилите.
    Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

    Коментар


      #3
      Там е работата ,че при мен колата си върви нормално.Няма придърпване,замисляне при подаване на газ и тн...
      FIAT FORUM BULGARIA
      Ракията е над политиката

      Видео от Италфест 2011

      Коментар


        #4
        Само за инфо.Датчика е хванат отзад на блока, под всмукателните колектори. При мен след минаването през огромна локва(измих всичко в коша) дюзата светна, после изгасна на път за диагностика Изчистихме записаната грешка и установих спукан корпус на тялото хванато към блока.Купих друг датчик от колега от форума, но още не съм го сменял. Стяга се с сила 25нм, чудя се дали да не сложа здравия в събота, макар че малко ми е чудно как ще го докопам и стегна с динамометричен ключ и най важното да му откача буксата п.с. Безуспешно търсих нов( а и получих инфо за солена цена), та ако ще го сменяш втора ръка!
        now. BMW E39 523i '98 170hp
        ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
        ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

        Коментар


          #5
          И моята я миха преди няколко дена и светна дюзата на таблото.След като я покарах докато загрее добре двигателя угасна и не е светвала.Възможно ли е от това да са записаните грешки?
          FIAT FORUM BULGARIA
          Ракията е над политиката

          Видео от Италфест 2011

          Коментар


            #6
            Покарай така колата известно време. Може грешката да не е грешка Ако грешката пак се появи, то тогава се вкарай във филма със смяна на датчици. При мен също имаше такава, но един Господ знае кога за последно е четен компа на тази кола, а и аз не съм усетил никаква промяна в динамика, вървене и т.н.
            Alfa 159 SW 2.4 Ti
            Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
            "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

            Коментар


              #7
              krasio_79bs написа:
              И моята я миха преди няколко дена и светна дюзата на таблото.След като я покарах докато загрее добре двигателя угасна и не е светвала.Възможно ли е от това да са записаните грешки?
              Възможно е!Това се получи и при мен. След като позагря лампата на таблото изгасна но имаше записана грешка. Не си спомням дали грешката беше същата(ако не греша беше нещо от сорта обща грешка детонационен датчик) пък може и да е била същата като при теб Погледни между всмукателните тръби на 2 и 3 цилиндър и огледай тази част която е ханата към блока. Кръгло, черно, пластмасово тяло стегнато с болт в средата. При мен това е спукано!След светването и изгасването на дюзата(дори с отчетена нередност при диагностиката), колата вървеше по същия начин. Нямаше промени в поведението!
              now. BMW E39 523i '98 170hp
              ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
              ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

              Коментар

              Working...
              X