Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изпотяване на фар.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изпотяване на фар.

    Имам проблем с изпотяването на десния фар. Вчера свалях капачките да прегледам уплътненията и всичко беше наред. Дали е възможно изпотяването да е от влагата ,която идва от климатичните тръби ,които са точно до фара или се дължи на запушени вентилационни отвори? Дали е решим този проблем или си трябва нов фар?
    FIAT STILO 1.9JTD 2002

    #2
    Не ти трябва нов фар. Свали го, прегледай и почисти вентилационните отвори. Виж дали не пропуска отнякъде между стъклото и пластмасата вода.Успех
    FIAT Marea ex
    FIAT Cinquecento 0.9i.e.S ex
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDm

    Коментар


      #3
      както е фара, от вътрешната страна до калника има едно малко черно маркуче, което служи за вентилация на фара - да не се поти и сигурно се е запушило, провери първо там

      Коментар


        #4
        nedialk00 написа:
        както е фара, от вътрешната страна до калника има едно малко черно маркуче, което служи за вентилация на фара - да не се поти и сигурно се е запушило, провери първо там
        Става въпрос за № 7 на снимката:

        Коментар


          #5
          Само дето иде реч за фар на Стило. Сигурно и там има такъв отвор.Колега КУМчо, попълни си профила, че да не гадаят колегите.Миналата година и моя се запотяваше, но тази не е имало проблеми.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            И на мен ми се поти десният фар на Стилото, който отгоре на всичко е чисто нов. ( DЕРО ) На въпросите на колегата:Не е от климатичните тръби. Аз съм с неработещ климатик и все се каня да го пълня и пак си се поти.С нов фар не знам дали ще стане, но ако си решил да даваш пари, то не давай за DEPO, защото моят е нов и е точно такъв и се запоти точно за няколко месеца.Оставил съм го да се оправя сам и ако някой ден имам нерви ще го сваля, за да го преглеждам. Само като се сетя, че трябва и бронята да свалям заради него и съм почти сигурен, че този ден ще е много далеч
            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

            Коментар


              #7
              Слав написа:
              И на мен ми се поти десният фар на Стилото, който отгоре на всичко е чисто нов. ( DЕРО ) На въпросите на колегата:Не е от климатичните тръби. Аз съм с неработещ климатик и все се каня да го пълня и пак си се поти.С нов фар не знам дали ще стане, но ако си решил да даваш пари, то не давай за DEPO, защото моят е нов и е точно такъв и се запоти точно за няколко месеца.Оставил съм го да се оправя сам и ако някой ден имам нерви ще го сваля, за да го преглеждам. Само като се сетя, че трябва и бронята да свалям заради него и съм почти сигурен, че този ден ще е много далеч
              DEPO се окзаха големи боклуци.
              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

              Коментар


                #8
                Всички освен оригиналните са боклуци не мисли че само Депото са такива.
                FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                Коментар


                  #9
                  И на двете капачки отдушниците са чисти ,но въпреки това фара е потен целия. Отдолу някъде има ли други отвори за вентилация или са само тези на капачките(уплътненията на капачките са отлични)?
                  FIAT STILO 1.9JTD 2002

                  Коментар


                    #10
                    Колега, я уточни - фарът потен ли е, или е мокър? Ако е потен - оставяне на слънце с отворена капачка решава проблема за минути, но ако е мокър е съвсем друго - влиза вода отнякъде.

                    Коментар


                      #11
                      Днес точно това направих свалих и двете капачки и исъхна ,сега ще ги сложа и ще видя какво ще стане.
                      FIAT STILO 1.9JTD 2002

                      Коментар


                        #12
                        Малко ъпдейт по темата...На Стилото вентилационните отвори на фаровете се намират на пластмасовите капаци, които покриват късите и дългите светлини.Италианският дизайнеро е умен.
                        STILO JTD 1.9- 115 BLACK

                        Коментар


                          #13
                          той е умен,ама нали знаеш ,че стилото е единствената кола на фиат груп която не е успяла да си върне инвестицията

                          Коментар

                          Working...
                          X