Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

как се мие двигател и радиатор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    как се мие двигател и радиатор

    Здравейте колеги,Днес какво наводнение имаше по пътя Бяла - Плевен и после на магистралата след третия Тунел, посока София,Все си мислех, че колата ще е измита отвсякъде, ама като отворих капака и вътре кал навсякъде. Почна и да загрява повече. Та къде да отида да ми измият професионално двигателя и радиатора, ама наистина професионално, а не да ми изгорят компютъра, примерно.Чувал съм, че радиатора не трябва да се пръска с водостръйка/пароструйка, щото се набивали ламелите и някои от камъчетата по него можели да се донабият навътре и да направят бела, Та някакви съвети, предполагам ще е полезно за всички.Извинявам се ако има друга такава тема, но скоро не съм попадал.
    Brava 1.6 EL, '98
    182A4

    #2
    Гледай да пазиш всмукателния колектор, ако не го пръскат него или е покрит е най-добре че само той ми е правил проблеми при миене. То по-точно се пълнят с вода отворите около свещите и после 2-3 дена е пълен отврат за каране.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      Виж ТУК, писал съм за една автомивка, в която мият двигател отвсякъде. Само че като отидеш - може би от теб зависи да си завиеш компютъра с найлони, да откачиш акумулатора, и други подобни... Радиатора си го измий сам - сваляш го, хубаво миеш отвътре и отвън с обезмаслител и каквито препарати намериш.

      Коментар


        #4
        радиатора ако не е нов отвътре не го мий! ще купуваш нов после. А калта можеш отвъртре откъм перката а я измиеш, то сила на струя не ти трябва, просто да го облееш стига... да миеш двг е беда и после ще съжаляваш....
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Защо така за радиатора? Моят беше втора употреба, измих го много хубаво с обезмаслител, Циф, Медикс - теракота, пак обезмаслител, отвътре, отвън, няколко пъти. Това стана преди 2 години.

          Коментар


            #6
            аз също преди месец-два си мих радиатора и нямам никакви проблеми с него, но с лека струя и много препарати а водата около свещите се издърпва със спринцовка или шприц

            Коментар


              #7
              Вчера почиствах радиаторите, водния и на климата. Използвах само въздух под налягане и четка с не много търд косъм. Разделям двата радиатора на около 5см един от друг(нищо не източвам, само разглобявам общата им връзка), почиствам с четката докъдето мога и после издухвам всичко с въздуха, през питите. Най-добре става ако свалиш и перката.
              Fiat Marea 1.8i 16V
              Fiat Tipo 1.4i 8V
              Fiat Punto 1.6i 8V
              www.italauto-bg.net/forum/

              Коментар


                #8
                ogi28b написа:
                Защо така за радиатора? Моят беше втора употреба, измих го много хубаво с обезмаслител, Циф, Медикс - теракота, пак обезмаслител, отвътре, отвън, няколко пъти. Това стана преди 2 години.
                Защото тръбичките завършват с едни малко уплътнения, които от времето са яко нацепени и обикновенно ги държи я котлен камък, я някакви боклуци. Като ги измиеш и шурва. Аз съм го ял, затова....
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар

                Working...
                X