Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скърцат вратите- смазка?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скърцат вратите- смазка?

    Значи по неравностите в града вратите посвирукват и поскърцват- мазах ги с най- различни мазила- от аптеката едно мазило, спрей за смазка тънко масло, затягах и болтчетата на пантите да не са се разхлабили, но ТЦ! Пак си скърцат уплътненията.
    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

    #2
    Дали са уплатненията ?В Бриколаж видях смазка на Motip за врати, но е по-скоро за механизма за затваряне.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      аз мойте ги опръсках с ВД където можеше и няма проблем

      Коментар


        #4
        nedialk00 написа:
        аз мойте ги опръсках с ВД където можеше и няма проблем
        И аз ги лекувам моито така...Засега няма ядове... Но за уплътненията не върши работа ВД40...Моите ги пръсках със силиконов спрей и спряха да скърцат...Ама не трае много тоя спрей...
        Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
        Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
        EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

        Коментар


          #5
          уплътненията ги минавам преди зимния сезон с течен парафин от аптеката за 50 стотинки и няма драма омекват стават като нови

          Коментар


            #6
            Натегни малко вратите от резето. В смисъл това което е на колоната. С два шестограмови болта е хванато, просто го премести малко навътре и нагоре. Вече сам ще си прецениш колко. вратата ще почне да се затваря с малко по-голям тласък, ти ше си определиш колко
            Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
            Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

            Коментар


              #7
              OKI,благодаря- това със спрейовете съм го пробвал, ще повдигам сега резето- има логика- вратата да не се мандахерца надулу- нагоре- явно то я държи, че си е е.ало ма.ата и щурчета все едно свирукат и на гладко. :DМислех си да залепя нещо за колонката за желязото- нещо като вата или др. като меко за да не скърца?!
              Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

              Коментар


                #8
                ОК, преместих резето което е на колонката и вратата спря да свирука. Специални благодарности на колегите от форума, които ми помогнага. ТЕНКЮ ПИПЪЛ! :D :D :D
                Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                Коментар


                  #9
                  Мда изпробвано е и работи. Сега малко инфо. Зимата вратите пак ще почнат да свирукат, но по-малко отпреди, не ги натягай още защото няма да могат да се затварят. Просто зимата не е силен сезон на италианките
                  Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                  Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                  Коментар

                  Working...
                  X