Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Искам да сменя двигателя си 1.4 с по-голям. Кой?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Колега asenov1984 защо искаш да сменяш двигателя. Клапаните ли му удари ?? Ако е така , случката ми е позната със тоя двигател. Въпреки всичко ако си намериш от доверен човек - сложи същия двигател аз смятам това за по-удачния вариант.
    Fiat Bravo 103 1996

    Коментар


      #17
      Трябва сам да прецениш какво искаш да постигнеш,но 1.6 си е средна работа,върви доволно и харчи нормално,а за подръжка...горе-долу добре :D
      FIAT Bravo GT 1.6 16V 1999 - Pandora's Box
      Единствено в България "селянин" е обидна дума.

      Коментар


        #18
        Ако ще слагаш газ е удачен избор обикновенна с ламбда контрол - насочваш се към 1.6 16V с металния колектор или 1.8 16V, като на вторият бобините са му слабо място, а първият пускането на климатика го спъва доста.Ако няма да слагаш газ и все пак търсиш икономия при прилично вървене - 1.2 16V е чудесен избор, не се подвеждай, че е по-малък от старият ти.
        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

        Коментар


          #19
          В края на краищата каква е колата?Фиати с 1,4 мотор наспорили италианците доста...
          I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

          Коментар


            #20
            Колега, Предвид цените на Бравота-Брави - вземи си направо цяла "нов внос" ако я намериш и същия цвят - ще имаш и резервни дрешки, а аз ако сега бях тръвал да си купувам браво/брава, бих си взел дизелче jtd или възможно най-големия бензинов мАтор, даже съм се замислял и аз дали да не взема да се пробвам да туря 2.0 20в двигател на моята кошница, но нямам нито времето нито условията да се занимавам сам, а ако някой друг ще го прави- ще ми излезе златно и не се знае какво ще е направил.
            Brava 1.6 EL, '98
            182A4

            Коментар


              #21
              RoMeO_156_GTA написа:
              Няма смисъл след цялото това упражнение по смяна на мотора да икономисаш 100-200 грама на 100 км за сметка на 10 кончета по-малко . Говоря ако сложиш 1.6 вместо 1.8 . Повечето са привържаници на 1.6 16в , който до сега е имал загуба само от Стелт и то вървят на кантар почти 2.0 20в харчи много , не се вписва ... Най-много 2.0 8в или 16вА Фиата ти Браво/а ли е или Типо

              Коментар


                #22
                RoMeO_156_GTA написа:
                Няма смисъл след цялото това упражнение по смяна на мотора да икономисаш 100-200 грама на 100 км за сметка на 10 кончета по-малко . Говоря ако сложиш 1.6 вместо 1.8 . Повечето са привържаници на 1.6 16в , който до сега е имал загуба само от Стелт и то вървят на кантар почти 2.0 20в харчи много , не се вписва ... Най-много 2.0 8в или 16вА Фиата ти Браво/а ли е или Типо
                Брава но майсторите ме изплашиха и ми казаха че няма да е лесно помпата компютъра и други неща трябвало да се смени

                Коментар


                  #23
                  [quote=Брава но майсторите ме изплашиха и ми казаха че няма да е лесно помпата компютъра и други неща трябвало да се смени[/quote]Колега, както вече писах - направо вземай някоя друга брава и каквото не ти харесва - местиш от едната на другата. Май само тавана няма да може да й преместиш.
                  Brava 1.6 EL, '98
                  182A4

                  Коментар


                    #24
                    Колега майсторите добре са те насочили, че работата е много. Загледай се в коша на наште 1.4 и тея на другите двигатели. Ми то няма нищо общо. Нито как е разположен мотора, нито от каде минава въздуха, кабелите, охлаждането и кво ли още не. Решиш ли да подменяш двигател ще ти се наложи да смениш всичко под капака. Според мен не си заслужава. то по лесно ще смениш двигател на москвич с такъв на БМВ Едно е да смениш 1.6 с 1.8 съвсем друго 1.4 с какъв да е мотор. Намери си един мотор като твоя за 300-400 лв и си свиркай
                    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                    Коментар

                    Working...
                    X