Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

помощ за Fiat Bravo 1.6 16v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    помощ за Fiat Bravo 1.6 16v

    мнения , разход ,забелешки и всякакво инфо което може да ми е от полза за Fiat Bravo 1.6 16v (чудя се дали да се сдобия с такова) ПП: Благодаря предварително

    #2
    Ползвай търсачката и ще намериш какво то ти е необходимо.
    FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

    Коментар


      #3
      Търсачката колега,търсачката.
      Fiat Tipo
      Corsa b комби !

      Коментар


        #4
        ами добре ... нека темата бъде истрита

        Коментар


          #5
          Хич не се чуди все още имаш уникалния шанс да се разминеш с тая кола а ако ползваш търсачката нищо повече от проблеми с нея няма да откриеш По добре 1.8 16V . Ако пък толкова си се затръшкал да си вкараш таралеж в гащите поне гледаи да е от по старите с метални колектори на тоя таралеж поне бодлите му не са така много и така остри
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

          Коментар


            #6
            Всеки модел си има особенности. Карам точно такава кола и съм доволен от нея. За предпочитане е нов внос и да не е карана в България. Защото възможно е да е побългарявана.Това е кола за хубави пътища. Не си помисляй да я караш offroad.
            Bravo 1.6 / 16

            Коментар


              #7
              Slavi_Lancia написа:
              Хич не се чуди все още имаш уникалния шанс да се разминеш с тая кола а ако ползваш търсачката нищо повече от проблеми с нея няма да откриеш По добре 1.8 16V . Ако пък толкова си се затръшкал да си вкараш таралеж в гащите поне гледаи да е от по старите с метални колектори на тоя таралеж поне бодлите му не са така много и така остри
              Аз пък съм твърдо за 1.6 пред 1.8... всеки луд с номера си
              Riki888 написа:
              Всеки модел си има особенности. Карам точно такава кола и съм доволен от нея. За предпочитане е нов внос и да не е карана в България. Защото възможно е да е побългарявана.Това е кола за хубави пътища. Не си помисляй да я караш offroad.
              Да ти кажа, за офроуд е чудесна вече 100К км. не правя слауми и не гледам през къде минавам.Е, имало е случаи на осмици, джанти и откъртени тампони на носача, но както знаят всички "човъркащи" колите си, колеги - това са проблеми за по 10-20 лв.

              Коментар


                #8
                Аз карам 1.6 16v Браво и впечатленията са ми добри! Исках да взема 1.8,но се отказах :D .Върви доста прилично,возията е малко твърда,но за това пък с хубави гуми взимам завоите с 60km/hМойто е 1999 с пластмасовите колектори,но ако го купувах днес щях да взема това с металните.1.4 може би е по-лесен за подръжка и ремонти,но е 1.4 И аз както доста от колегите не само с 1.6 а и с другите мотори имах проблеми с бенз.помпа,дюзи,предница,но както казах това са всеобщи проблеми и не са само при 1.6
                FIAT Bravo GT 1.6 16V 1999 - Pandora's Box
                Единствено в България "селянин" е обидна дума.

                Коментар


                  #9
                  Хубууу де.... ако ще я караш на бензин и няма да си помисляш за газ тогава по добре вземи 1.6 ама с пластмасовите колектори след 98. Уникално икономична е!!!. Не веднъж съм я засичал с резервар пълен докато видя бензин ми е горяла 5.7 на 100 тва с скорост 110-120 и 2 или 3 пасажери. В пловдив ми е горяла7.5 макс 8 бенз ( някои ако посмее да се обади за разсхода за съжаление вече няма как да му го докажа но твърдя че знам как се икономисва гориво ) Ускорява много добре скоростите на тея с пласмасите са по дълги по спомен 2500 са 100 км на старите Алекс каза че с 3000 е на 100. Возията .... добрее е, наи много ме дразнеше мекия волан и никаквата чувствителност в завои това е ужасна кола за по екстремни завои!!! Инак ако я караш кротко се пътува чудесно. Туи то, видя че мога да бъда и позитивен ама пак си помисли
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                  Коментар


                    #10
                    Карам кола със същия мотор, 99г. (пластмасови колектори). Имам 45 Ккм на газ (ГИ Зенит). Проблеми не съм имал.Пу-пу-пу...
                    Stop giving directions, just say "Follow me."
                    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                    Коментар


                      #11
                      Веднага те записвам в зелената книга , редом с колегата Атанас_71, тои също нема ядове с фобос, вече сте двама чукаи на дърво, че ако трябваше да те записва в червената книга там вече нема място
                      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                      Коментар


                        #12
                        Аз карам такъв с металните колектори само на бензин,за една година съм сменил само масло и съм сменил бензинова помпа,но вината е моя за нея понеже я оставях няколко пъти без бензин.Иначе за разхода специално за моята последното засичане беше с 8 литра 134 километра като 40 от тях са извънградско,но не го смятам така защото е само баири и се кара 2-ра 3-та.Аз съм доволен от колата.
                        Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                        Коментар


                          #13
                          88 000 км карам Брава 1,6 на газ, с газов инжекцион фобос и при каране до 100 дава разход 7-7,5 на 100 км, без вкл. климатик. Моята е 99 година и съм с 2200 оборота при 90 км/ч на 5-а предавка, при 3000 оборота е на 120км/ч. До тук съм правил- термостат, предни амортисьори , задни амортисьори, носачи, съединител, свещи. Накладки ремъци и масла дори не ги и споменавам. Проблеми с газовата също не съм имал . Под 2500лв според мен добра брава трудно ще намериш. Не е лош вариант и дизел-комънрейл. Успех
                          Play Golf ,but not drive golf!!!
                          Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                          C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                          Коментар

                          Working...
                          X