Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Брава 1.9 JTD по дяволите пак не пали ...РЕШЕНО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Брава 1.9 JTD по дяволите пак не пали ...РЕШЕНО

    Сигурно вече ви е писнало от мен, но мъки и неволи с автомобила, след като се оказа, че предния мегапроблем бяха изпогорелите свещи, тази сутрин колата ме втрещи. Слезнах малко да я разходя по магистралата, въртя ключа, светва таблото светва си всичко, въртя ключа и ... нищо. Двигателя дори не превъртя да опита да запали. Имам ток в акумулатора, всички уреди си работят нормално ... е шах с пешката някакави идеи, защото аз лично нямам ...
    Fiat Brava 1.9 JTD 105 к.с. 1999 г.
    From the EAST to the WEST the FIAT is THE BEST!!!
    Skoda Octavia Style/Vision 2.0 TDI-CR, 110kW, 150 hs, DSG, 2016

    #2
    Re: Фиат Брава 1.9 JTD по дяволите пак не пали ... (((((((

    tigar4o написа:
    Сигурно вече ви е писнало от мен, но мъки и неволи с автомобила, след като се оказа, че предния мегапроблем бяха изпогорелите свещи, тази сутрин колата ме втрещи. Слезнах малко да я разходя по магистралата, въртя ключа, светва таблото светва си всичко, въртя ключа и ... нищо. Двигателя дори не превъртя да опита да запали. Имам ток в акумулатора, всички уреди си работят нормално ... е шах с пешката някакави идеи, защото аз лично нямам ...
    Датчика на коляновия вал, примерно.Едит - не съм дочел добре, че двигателя не превърта. Горното да се счита за грешно!

    Коментар


      #3
      Какво значи двигателя не превъртя ,ако стартера не върти търси проблема там .
      FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

      Коментар


        #4
        Виж, тази тема.Абсолютно същият проблем имах. Както съм писал там, смяна на четки и/или втулки, поне така каза майстора. Обаче, сега като знам къде се намира стартера, и факта че са правили колата на тротоара, на който им я оставих (нямат даже и канал), нещо се съмнявам да е било това. По скоро са менили някое реле/бушон, кабел.
        00' Bravo 105 JTD

        Коментар


          #5
          Намирисва ми на стартер..Чува ли се някакъв звук като завъртиш ?
          Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

          Коментар


            #6
            Чува се като пукане отначалото но мисля, че е реле, което така или иначе се чува иначе е пълна тишина
            Fiat Brava 1.9 JTD 105 к.с. 1999 г.
            From the EAST to the WEST the FIAT is THE BEST!!!
            Skoda Octavia Style/Vision 2.0 TDI-CR, 110kW, 150 hs, DSG, 2016

            Коментар


              #7
              Да не е клеморед . Ако не е той тогава е стартера.

              Коментар


                #8
                nelegalniq написа:
                Да не е клеморед . Ако не е той тогава е стартера.
                верен отговор четкодържател ...
                Fiat Brava 1.9 JTD 105 к.с. 1999 г.
                From the EAST to the WEST the FIAT is THE BEST!!!
                Skoda Octavia Style/Vision 2.0 TDI-CR, 110kW, 150 hs, DSG, 2016

                Коментар


                  #9
                  провери си клемите на акумулатора да не би да са се разхлабили
                  Bravo 2.0 Multijet 165 2009

                  Коментар

                  Working...
                  X