Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чистачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Чистачки

    Колеги,някой знае ли колко е дължината на перата на чистачките на Брава и има ли разлика в двете пера,че при мен са различни и мисля,че нещо не е наред.
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    #2
    Re: Чистачки

    dudulia написа:
    Колеги,някой знае ли колко е дължината на перата на чистачките на Брава и има ли разлика в двете пера,че при мен са различни и мисля,че нещо не е наред.
    Има разлика между двете пера: лявото е по-дълго от дясното.
    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

    Коментар


      #3
      Естествено че има разлика и не само при Bravo/a, marea а при много други автомобили произведени след 93/94 година по- някави изчисления така остава по малко не изчистено пространство по стъклото .Затова не се притеснявай никой не ти е сменял чистачките така е излязла от завода колата ти.
      FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

      Коментар


        #4
        Че са сменени е повече от ясно,защото са от различни фирми,но ми е интересно каква е дължината на оригиналните,за да си купя такива и кофтито е,че се продават на чифт,което ще рече 2 комплекта
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #5
          Продават и в един комплект два размера. Аз си купих такива от Метро. По размер са малко по-дълги от стандартните но стават идеално.

          Коментар


            #6
            Аз съм много доволен от чистачките "Alca". По лукойлите се продават и най-готиното е че са единични И отзад си пише за коя кола съответно са а и съответното място (Driver, Passenger). И не са много скъпи - около 5 лв. бройката...

            Коментар


              #7
              Аз сменям само перата с некви силиконови много съм доволен .По въпроса на колегата утре ще премеря мойте чистачки и ще ти кажа за размера сигурен сам че са тези с които колата е излязла от завода . днес ме мързи да ходя до паркинга .
              FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

              Коментар


                #8
                Благодаря предварително!
                Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                Коментар


                  #9
                  Re: Чистачки

                  dudulia написа:
                  Колеги,някой знае ли колко е дължината на перата на чистачките на Брава и има ли разлика в двете пера,че при мен са различни и мисля,че нещо не е наред.
                  21’ лява (53см)19’(48см) дясна. Писано е доста из форума за чистгачките. Ако някой иска качествени има Valeo по 20лв точно такъв комплект - виждал съм на бензиностанция темпо, магазите Хит и Практикер. Аз лично съм с някакви ’гръцки’ прaвени в Китай от лук ойл два комплекта бяха съотетно 53 и 48см за 6-7лв комплекта миналата година и съм доволен, първите две издържаха една година, но сега ги смених защото вече не ми харесва как чистят.
                  FIAT Bravo 1.6 16V '97

                  Коментар


                    #10
                    Онзи ден си купих от "Симеон" Magneti Marelli. Има магазин точно срещу този на Fiat, Alfa ... Размерите от каталога бяха 58см и 48см.,а цените 58 - 15лв. и 48 - 10лв. Събират се на стъклото, макар че когато са долу крайщата им са доста близко. За самите чистачки - в началото не ми харесаха особено много. Струваше ми се, че Champion чистят по-добре. След ден-два може би поулегнаха и сега са много добре.
                    Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

                    Коментар


                      #11
                      То4но такъв е размера както казва колегата мме
                      FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                      Коментар


                        #12
                        Аз си купих за 2,89 лв. чифт 2х 510 мм. от МЕТРО.
                        Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                        Коментар


                          #13
                          Според мен е по добре да вземеш само перата има ги навсякаде излиза около 5 лв за предни и задна без да даваш пари за комплект нови чистачки
                          да бе да

                          Коментар


                            #14
                            kopitoto_bg написа:
                            Според мен е по добре да вземеш само перата има ги навсякаде излиза около 5 лв за предни и задна без да даваш пари за комплект нови чистачки
                            Да и аз си купих само пера.жълти :D :D :D В бургас са 4.50 лв. предни и задната.Много добре чистят.
                            www.avi7.hit.bg
                            Видеонаблюдение и системи за сигурност

                            Коментар


                              #15
                              аз пък съм малко перфекционист и предпочитам бош или чемпиън! преди около година, като купувах колата взех валео от вантотрейд и вече за нищо не стават! покрай тея дъждове напоследък си изкарах очите да гледам за дупки! имам молба някой от вас колеги ако е купувал комплект на горе посочените фирми за браво, да каже откъде!
                              "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

                              Коментар

                              Working...
                              X