Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се ремонтира/регулира устройството за повдигане шофьорск

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как се ремонтира/регулира устройството за повдигане шофьорск

    ата седалка във височина на Мареа? Колеги,имам следния проблем-като дръпна лостчето нагоре и седалката се вдига,но като седна на нея бавно,но неумолимо почва да слиза надолу.Вярно е,че аз съм 115 кг на 174 см,но сигурно това устройство е разчетено и за по-тежки от мен Търсачката не извади нито една тема,въпреки че я използувах по препоръчания начин-първо търсене,после въпрос и пак търсене. Двама колеги,от които си закупих някои неща също не можаха да ми дадат някаква информация.Има ли някакъв начин за застопоряване на това лостче,или регулиране,или ремонтиране?Благодаря на отзовалите се?И да уточня-става въпрос за Мареа 1.6 16в 12 97 год.,комби.

    #2
    Подпри го с една летва отпред в степенката до педалите и ти си човека
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    Коментар


      #3
      Аз се бях сетил за по елегантен вариант- да изтегля лостчето нагоре и да го вържа със стоманено въже за пране-тъкмо го имам със синя изолация,ще бъде в тон с цвета на салона Благодаря за "офертата",дано има и още съвети.Весели празници на всички!

      Коментар


        #4
        Правилният начин е направиш ревизия и да видиш къде е проблема.Като си настроил височината на седалката и пуснеш лостчето - то прибира ли се до края?Ако проблема не е от износване или деформация, може да се разминеш само с почистване.Ако са свалени лостчето и кората - ще видиш това:
        Прикачени файлове
        Renault Clio 1.5 dci / Fiat Brava 105JTD / 1999 год.
        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43195

        Коментар


          #5
          И аз имам подобен проблем-при мен не се връща лостчето до край!Как се разглобява лостчето?
          Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

          Коментар


            #6
            kimirai написа:
            И аз имам подобен проблем-при мен не се връща лостчето до край!Как се разглобява лостчето?
            Има едно капаче в средата му.Като го извадиш ще разбереш.Лесно е.
            FIAT BRAVO 1.6
            FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
            LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

            Коментар


              #7
              Ако не бъркам проблема ви идва от амортисьора, който е под седалката, като цяло не е много товароносим, за 15г. се прецакват няма как.
              --Старата ръжда любов не хваща!--
              156 sportwagon 1,9 jtd 115
              ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

              Коментар


                #8
                Това амортисьорче го изкормих преди две години. Но при мен пробемът беше точно обратен - седалката сама се вдигаше
                Stop giving directions, just say "Follow me."
                Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                Коментар


                  #9
                  popara801 написа:
                  kimirai написа:
                  И аз имам подобен проблем-при мен не се връща лостчето до край!Как се разглобява лостчето?
                  Има едно капаче в средата му.Като го извадиш ще разбереш.Лесно е.
                  Хубаво ама при мен нещо е занитено! И вижте как не се прибира до край ръчката!
                  Прикачени файлове
                  Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря за помощта ,утре ще се завра под седалката да видя това амортисьорче.А капачето не знаех,че се маха,ще се занимая и с него.Амортисьорчето за което говорим има ли го като отделна част някъде,ново,разбира се?

                    Коментар

                    Working...
                    X