Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странно чукане

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странно чукане

    Здравейте, колеги. Имам много странно почукване от предницата. Даже немога да разбера от къде точно идва! Чува се само в движение, усилва се с увеличаване на скоростта и намалява(почти спира) при по-ниска скорост! Идва ми все едно някъде от таблото, или покрай казанчето за течността за чистачките. Искам да подчертая, че това го прави само, когато не е загряла колата, след като загрее спира!ПП: Казвам почукване, но то не е и точно чукане, немога да го опиша, сякаш вятъра подухва нещо и се удара някъде... нещо такова ПП2: Колата е от подписа ми!
    Lancia Lybra '00 1.8 140hp

    Видеорегистратори

    #2
    да не чуваш някое реле вътре по таблото как щрака и да си мислиш че нещо чука щото и при мен има такъв шим от някакво реле точно зад километража ... и чат-пат го чувам и аз
    AUDI 1.8 20V TURBO
    ex - FiAT BRAVO 2.0 20V, 1.9 JTD ++, 1.8 16V+газ, Alfa Romeo 1.9 JTD

    Коментар


      #3
      ivan_dice написа:
      да не чуваш някое реле вътре по таблото как щрака и да си мислиш че нещо чука щото и при мен има такъв шим от някакво реле точно зад километража ... и чат-пат го чувам и аз
      Доста е шумно за реле И някак си невръзвам нещата - като загрее да спра да го чувам, мислех си за някое жило, понеже не разбирам много и нямам напредстава... километража нали е на жило?... ддз
      Lancia Lybra '00 1.8 140hp

      Видеорегистратори

      Коментар


        #4
        километража. ако е с жило.
        LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
        ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

        Коментар


          #5
          Опитай да изясниш дали със сигурност е свързано със скоростта. Като го чуеш че почуква обърни внимание на какви обороти си, отбий някъде и на място на свободна вдигни същите обороти. Също като го чуеш запомни на каква скорост си, превключи на по-ниска и поддържай същата скорост.Казвам ти така защото при мен се чува нещо като почукване обаче знам че това е релето за бензиновите пари което се намира при мен точно малко зад течността за чистачките. И се управлява от компютъра на колата. И е нормално да цъка от време на време. Не знам при теб това реле дали е на същото място и дали може да е от него.Постоянно ли го има това почукване или само на моменти, на гладък път или на улица с дупки, на каква скорост - 30-50 или 80-100. Има ли връзка с оборотите на колата. Тия неща може да помогнат да се ориентираш какво да търсиш.
          Bravo 1.6 / 16

          Коментар


            #6
            Riki888 написа:
            Опитай да изясниш дали със сигурност е свързано със скоростта. Като го чуеш че почуква обърни внимание на какви обороти си, отбий някъде и на място на свободна вдигни същите обороти. Също като го чуеш запомни на каква скорост си, превключи на по-ниска и поддържай същата скорост.Казвам ти така защото при мен се чува нещо като почукване обаче знам че това е релето за бензиновите пари което се намира при мен точно малко зад течността за чистачките. И се управлява от компютъра на колата. И е нормално да цъка от време на време. Не знам при теб това реле дали е на същото място и дали може да е от него.Постоянно ли го има това почукване или само на моменти, на гладък път или на улица с дупки, на каква скорост - 30-50 или 80-100. Има ли връзка с оборотите на колата. Тия неща може да помогнат да се ориентираш какво да търсиш.
            Благодаря за отговора! Значи сега да ти отговоря:Не е постоянно чукането и не е свързано с оборотите! Свързнао е със скоростта(не предавката), чува се при всякаква(без 0 нали ), само че в ниските скорости почти го няма! За пътя.. как да ти обясня, наш си бул. Сливница, всеки път минавам от там, дупки НЕ, но неравности ДА! Чува се макс. 5 минути, докато загрее колата и дотам, после изчезва!!
            Lancia Lybra '00 1.8 140hp

            Видеорегистратори

            Коментар


              #7
              И аз на Стилото усетих подобно чукате ,тупане отпред вляво около колелото . Колкото увеличавам скороста толкова се увеличават броя на чуканията . Днеска след обед отидох при майстора си ,вдигнахме на крик лявото предно колело и се оказа че трудно се върти Свалихме гумата и се видя че накладките почти са притиснали барабана и той трудно се върти . Като махнахме накладките вече барабана с полуоската се задвижи много леко . Та оказа се че това тупане е от цилиндърчето което притиска накладките . Трудно се връща и за това се чувало това чукане . Смазахме го защото трябва да закупя по нататък маншончето и гумения пръстен за буталцето и да ги сменим . Та като се прибирах от майстора ми вече не се чу това тупане. Затова прегледай и ти твоите спирачки отпред как са .
              Фиат Панда 1.2 2006година
              Синджира си идва ,а козата я няма...

              Коментар


                #8
                коцев написа:
                И аз на Стилото усетих подобно чукате ,тупане отпред вляво около колелото . Колкото увеличавам скороста толкова се увеличават броя на чуканията . Днеска след обед отидох при майстора си ,вдигнахме на крик лявото предно колело и се оказа че трудно се върти Свалихме гумата и се видя че накладките почти са притиснали барабана и той трудно се върти . Като махнахме накладките вече барабана с полуоската се задвижи много леко . Та оказа се че това тупане е от цилиндърчето което притиска накладките . Трудно се връща и за това се чувало това чукане . Смазахме го защото трябва да закупя по нататък маншончето и гумения пръстен за буталцето и да ги сменим . Та като се прибирах от майстора ми вече не се чу това тупане. Затова прегледай и ти твоите спирачки отпред как са .
                Здравей колега! И аз имах наскоро проблем точно отляво, но на вътрешния трипод, по-точно маншона, който е към скоростната кутия(при теб може да е по-различно)! Няма значение, тогава в сервиза казах на майсторите да огледат цялата предница, та надявам се да са погледнали поне и накладки, барабани, полуоската - нищо не казаха, освен това за маншона - съответно и смяна Ще го погледна все пак, Благодаря!
                Lancia Lybra '00 1.8 140hp

                Видеорегистратори

                Коментар

                Working...
                X