Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тракане на задната врата на браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тракане на задната врата на браво

    Здравейте, забелязвам че този проблем го има при доста фиат браво.Задната врата (на багажника) трака много. Тракането прилича на това на носачи за смяна и е много гадно. Със сигурност не е от окачването, защото се возих в багажника на отворена и затворена врата. При отворена няма никакви шумове, при затворена ясно се чува как тракането идва от вратата. Изолирал съм всички пластмаси и си играх с регулирането на двата гумени ограничителя, но ефекта е минимален. Причина за тракането остават пантите и ключалката, които нямам идея какво да ги правя.Някой оправил ли се е с гадното тракане.
    FIAT Bravo JTD GT '99

    #2
    Re: Тракане на задната врата на браво

    vsd написа:
    Здравейте, забелязвам че този проблем го има при доста фиат браво.Задната врата (на багажника) трака много. Тракането прилича на това на носачи за смяна и е много гадно. Със сигурност не е от окачването, защото се возих в багажника на отворена и затворена врата. При отворена няма никакви шумове, при затворена ясно се чува как тракането идва от вратата. Изолирал съм всички пластмаси и си играх с регулирането на двата гумени ограничителя, но ефекта е минимален. Причина за тракането остават пантите и ключалката, които нямам идея какво да ги правя.Някой оправил ли се е с гадното тракане.
    ключалката се регулира с клщч 10. премести малко навътре това, което е на каросерията на автомобила. така ще се затваря по-трудно, но пък ще го държи по-прилепнал кум уплътнението
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Развии малко тампоните (ако има).
      Stop giving directions, just say "Follow me."
      Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
      Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

      Коментар


        #4
        Свали си кората и виж дали не се е откачило моторчето на задната чистачка.
        FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

        Коментар


          #5
          Свалял съм я преди, но не съм обърнал внимание да е откачено. Не съм гледал специално за това, но ене ми направи впечатление нещо ненормално.Тампоните съм пробвал да ги регулирам и няма ефект.Ще пробвам да преместя ключалката малко.
          FIAT Bravo JTD GT '99

          Коментар


            #6
            Колега не знам при теб как е, но тези тампони при мен ако ги развия малко повече и багажника не иска да се затваря изобщо. Пробвай с ключалката дано да има ефект. При мен от време на време се чува едно като клопане ( не е типично чукане на метал в метал) установих че идва от кората. Не знам как става и защо, но забелязах че като я поставя малко по-вляво( като е легнала кората има страничен луфт около 1.5-2 см.) и този шум изчезва.
            Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
            Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

            Коментар


              #7
              Преди малко погледнах. Ключалката при мен се регулира само от самата врата. На купето не виждам как. Ще махна цялата пластмаса и ще видя под нея дали има нещо.Тампоните като са развити до край багажника пак се затваря лесно. Не знам дали трябва да е така.Като карам без кора пак си го има тракането
              FIAT Bravo JTD GT '99

              Коментар


                #8
                Как реших този проблем при мен - навивам максимално тампоните, свалям пластмасата, под нея е ключалката, местя я надолу, затварям вратата, ако се затваря лесно - местя ключалката още надолу (говоря за по 1 мм сваляне на опит). Когато започна да НЕ се затваря от разстояние по-малко от 35-40 - тогава се оказа добре. Затварям вратата с лека засилка от около 1 педя разстояние.

                Коментар


                  #9
                  ogi28b написа:
                  Как реших този проблем при мен - навивам максимално тампоните, свалям пластмасата, под нея е ключалката, местя я надолу, затварям вратата, ако се затваря лесно - местя ключалката още надолу (говоря за по 1 мм сваляне на опит). Когато започна да НЕ се затваря от разстояние по-малко от 35-40 - тогава се оказа добре. Затварям вратата с лека засилка от около 1 педя разстояние.
                  ??? ти нали си с БравА ??? не си с БравО към автора - аз такова тракане не съм имал, по-вероятно е да имаш нещо незатегнато по пантите,НО ако си се возил в багажника , ВЕРОЯТНО си се облягал на гърба на задните седалки.пробвай следното - сгъни напред задните седалки и виж дали ще го има тракането.чакаме за пишеш за резултата при теб

                  Коментар


                    #10
                    vsd написа:
                    Преди малко погледнах. Ключалката при мен се регулира само от самата врата. На купето не виждам как. Ще махна цялата пластмаса и ще видя под нея дали има нещо.Тампоните като са развити до край багажника пак се затваря лесно. Не знам дали трябва да е така.Като карам без кора пак си го има тракането
                    не трябва да е така-вероятно тампоните по някаква причина не уплътняват добре. то това им е работата.
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      Тампоните видимо уплътняват, но пак си трака.@u_bo Не съм се облягал на задните седалки, а и техните ключалки съм ги уплътнил доста отдавна, защото се съмнявах че трака от там, ама не е.При вас ключалката на задната врата, на вратата или на купето е.Инструментите в резервната гума и самта гума също съм ги уплътнил.За съжаление днес пак ми падна акумулатора и не можах да покарам за да видя дали трака. Ключалката на вратата я преместих 1 мм (май не може повече) и се затваря малко по-трудно вратата.
                      Прикачени файлове
                      FIAT Bravo JTD GT '99

                      Коментар


                        #12
                        на вратата е реглажа, аз те подведох май в някой от горните постове, че е на купето. а тампоните ми изглеждат доста развити спрямо моите.... а дали не трака в самата ключалка- виж устройството и ще ме разбереш. планката на врата обгръща е тва желязното на купето и така се заключва всъщнст....
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #13
                          Да, почти до край съм ги развил. Опитвам да мърдам вратата докато е затворена, но почти не помръдва.
                          FIAT Bravo JTD GT '99

                          Коментар


                            #14
                            u_bo написа:
                            ??? ти нали си с БравА ??? не си с БравО
                            Е, и? Освен формата на вратата - нещата са напълно еднакви.

                            Коментар


                              #15
                              От както преместих с 1mm ключалката и отвъртях тампоните, тракането много намаля.
                              FIAT Bravo JTD GT '99

                              Коментар

                              Working...
                              X