Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Stilo Engine Failure

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Stilo Engine Failure

    Здравей те колеги от доста време не съм писал във форума , но дойде и моя ред да се обърна за малко помощ ,та въпроса ми е следния: Прибирам се днес от работа (Пловдив-Стамболийски) и както карам 100-120 км/ч и на бодр компютъра изписа ENGINE FAILURE и след 3-4 сек. изчезна и повече не се появи дори и след малко настъпване.Та ако някои може да ми обясни за какво става въпрос ще съм много благодарен!!!!!Fiat Stilo 1.9JTD 2002 е колата
    Fiat Stilo '02 1.9 JTD

    #2
    Заби ли муцуна колата ?Принципно първия и подразбиращ се отговор е диагностика.Но ако е забила муцуна/спряла да ускорява - залагам на грешка P0235, а ето и нейното решение:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=63668
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Дали не беше ставало дума за нещо такова и в нашия форум?... Цък!
      FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

      Коментар


        #4
        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...t=1380Може да почнеш с почистване на буксата на клапана на турбото. Лично аз си купих нов-около 136 лв. След смяната всичко е ок.
        STILO JTD 1.9- 115 BLACK

        Коментар


          #5
          Честно да ти кажа не разбрах дали заби муцуната,защото в момента които изписка предупреждението бях пуснал педала на гъста .Но след това като че ли наистина колата не изглеждаше толкова пъргава както преди
          Fiat Stilo '02 1.9 JTD

          Коментар


            #6
            Заби не заби,клапанче на турбото смени,и като нов ще си...все пак стило сензор караш ти...и ако нещо се обърка ,бързо бате емзо потърси...
            STILO JTD 1.9- 115 BLACK

            Коментар


              #7
              Благодаря за бързите и пояснителни отговори, ще изчакам почивните дни е ще я по разхвърлям малко кошницата :P :P :P Не че и разбираме много с баща ми ,но ще погледнем каквото можем :D
              Fiat Stilo '02 1.9 JTD

              Коментар


                #8
                Преди да я разхвърлите намери време да се видим и да я прочета с ФЕС.Предполагам,че всеки ден си в Пловдив.
                Octavia RS
                Evo 10-служебната играчка.

                Коментар


                  #9
                  Да всеки ден съм в Пловдив но, рядко пътувам с колата защото имаме служебна.И да разбира се че първо ще я закачим да видим за какво става на въпрос, само че не знам къде да я закарам?????? Дайте някакъв съвет!!!!!!
                  Fiat Stilo '02 1.9 JTD

                  Коментар


                    #10
                    Ako имаш лаптоп - вземи си кабел (35-50лв) и сам си прави диаг, вместо да даваш пари по сервизи.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=44072
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      За съжеление все още нямам
                      Fiat Stilo '02 1.9 JTD

                      Коментар


                        #12
                        Еmzo, кабела еднакъв ли за всички автомобили или си е специален за Фиат ? Да знам при купуването какво да търся и гледам.Имам лаптоп тъй че ми се ще да се сдобия и с тази придобивка. :D
                        Фиат Панда 1.2 2006година
                        Синджира си идва ,а козата я няма...

                        Коментар


                          #13
                          Кабела за доста италианки, немски каруци и някои други коли.
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            #14
                            Колеги за да не пускам нова тема искам да попитам къде се намира буксата за връзка с PC ?????И също да питам с каква букса е колата OBD или OBD2??
                            Fiat Stilo '02 1.9 JTD

                            Коментар


                              #15
                              ОБД 2-ка е, намира се като отвориш капака който се пада под копчетата за настройка на осветлението на таблото, височината на фаровете и т.н :D.
                              Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

                              Коментар

                              Working...
                              X