Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Джанти за Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Джанти за Пунто

    Здравейте колеги! Въпросът ми е следния: Трябва да си купя 4 джанти за Пунтото( 2001г., 1.2 бензин) 13-ки. Проблема е, че инщо не разбирам от ЕТ, J и т.н. Идеята ми е - мога ли някак да се объркам и да взема джанти с ЕТ и J, на които да не станат гумите ми, които имам. Гумите са Корморан 155/80/13 - оригинален размер. Ако има някакво специално ЕТ и J, то какво е, за да търся специално такива джанти. Благодаря предварително!

    #2
    Купи 4 джанти от лада и сложи едни капаци и си готов.
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    Коментар


      #3
      Някой с идея?

      Коментар


        #4
        ЕТ-то на джантата е така наречения офсет (колкото е по-голям офсета толкова джантата стои по навътре, а колкото е по-малък джантата излиза навън) J е ширина на джантата (принципно няма широки 13-ки така, че няма опастност да се объркаш), но ти препоръчвам да търсиш джанти от фиат, ланчия или алфа ромео, за да е точно междуболтовото разтояние 4x98 и централния отвор за главината 58,1 мм. Ако решиш да слагаш примерно джанти от немски коли (голф, опел и т.н.) които са с различно междуболтово 4x100 трябва да знаеш, че и централния отвор е друг и ще ти трябват втулки и т.н. Ако нещо не ти е ясно питай
        Теоритиците си лаят, голфа си върви!

        Коментар


          #5
          Благодаря за изчерпателния отговор. Имам още един въпрос. Той е свързан с ширината(J). Дочух, че на 13ките ширината може да е от 4.5 до 5.5 и ако са 4.5 може да има проблем - да опира в спирачните апарати. Дали това е така, защото, ако е - трябва да търся джанти само 5 или 5.5J.

          Коментар


            #6
            От Жигула стават, от Лада опират в задния носач, това го знам от личен опит, на Пунтото зимните ми гуми са на жигулски джанти.
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #7
              Painfall написа:
              Благодаря за изчерпателния отговор. Имам още един въпрос. Той е свързан с ширината(J). Дочух, че на 13ките ширината може да е от 4.5 до 5.5 и ако са 4.5 може да има проблем - да опира в спирачните апарати. Дали това е така, защото, ако е - трябва да търся джанти само 5 или 5.5J.
              Няма такова нещо ... Дали ще опрат в спирачките зависи от офсета (ЕТ) а не от ширината (J) :P
              Теоритиците си лаят, голфа си върви!

              Коментар


                #8
                В крайна сметка, намерих джанти, сложих гумите на тях и днес покарах колата с тях - няма проблеми. Благодаря за отговорите.

                Коментар

                Working...
                X