Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отлепи ми се огледалото за обратно виждане...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    сега звъннах на един сервиз за автостъкла - казаха хората - 5 лева...хич няма да се занимавам за 5 лева! Утре ще ида сабале....
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    Коментар


      #17
      изобщо не е занимавка,чак толкова,но за 5 лв не си струва наистина...Аз имах същия случай миналата седмица В неделя си мих колата и съм размърдал огледалото...може би и останал от препарата в подвижната част на стойката и е замръзнало през нощта. На сутринта паля тръгвам и при първото поглеждане,видях главата на брат ми задната седалка ...взех да се мъча да го наглася,ама не помръдва. Само леко нагоре и нищо повече...понапънах го и...остана ми в ръката. Стигнах така до работа и понеже имам 1 час преди да почна свободен,реших да пробвам със силикона,който ми се намира в куфарчето. След два опита си викам няма да стане,ще я карам на стъклар,но след една минута пак се заинатих. Изчаках да поизсъхне малко силикона(преди грешката беше,че го слагах веднага) ...след 3-4 минути изчакване го лепнах и подържах малко. Не помня колко съм държал,но не е било повече от 4-5 минути,дръпнах си ръката и зачаках да падне. Но то се задържа.Постоя така през деня,вечерта отивам,пипам го,не мърда...Е личи си,че ако го напъна със сила ще се махне,но нали това е целта,не да се мъчиш като грешник,ако се налага да го отлепиш. Иначе съм гледал автостъклар как го прави- слага се лепило,поставя се и се закрепва с широко здраво тиксо,за да изсъхне лепилото и да не държиш като хамал :D
      ex.Мареа ТД100

      Коментар


        #18
        Въпреки, че НЕ се препоръчва, аз съм лепил със секундното на Локтайт, което е ПауърГЕЛ, и се води, че дори гума може да лепиш с него. Преди година и половина лепих и до този момент не ми се е напукало стъклото, но дори на сайта им НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА ... : http://www.henkel-loctite.bg/produkt...tak-power-gel/ ... сигурно това, че не се напука е заради гъвкавоста на ГЕЛ-а. ... а моето огледало на всичкото отгоре беше паднало заедно с 2мм широка, 0,5 мм дебела слюда от стъклото - останала беше като пирамидка по средата на една платнена лепенка на повърхноста на пластмасата ... явно заводски са с нещо като двойно-залепващ текстилен лекопласт. Самото лепило обаче струва между 2 и 3 лева. (между другото с такова лепило върху резбата на един винт си реших проблема с постоянната необходимост от ново пълнене на климатика всяка пролет)
        Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

        Коментар

        Working...
        X