Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с скоростомер и изминати километри.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с скоростомер и изминати километри.

    Колеги днес реших да си засека разхода на колата-постопли се и една разходка не беше излишна.Пълно пълно изминати 100км-4.8л.Това добре но забелязах,че стрелката на скоростомера леко играе +/-- 5км в час.С 100км се движех около 2200-2300оборота.На връщане при 100км в час оборотите бяха 2500-2600.Това ме наведе на мисълта,че нещо все пак не е както трябва.Забравих да ви поясня че маршрута ми беше В.Търново посока Севлиево и след като направих 50км обърнах и пак към Търново.След като наближих града разбрах че и изминатите километри ме лъжат,защото пред дома паркирах на 95 км вместо 100.Минах по абсолютно един и същи път-да има разлика300-400м.От какво може да е тази разлика.За разтоянието съм сигурен,да не казвам че минах и повече с `1-2км,защото и либрата си засичах така.Колата е последната от подписа.
    Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

    #2
    Таблото взима сигнал от VSS датчика, той се намира на ск. кутия, но не мога да ти го обясня къде точно.Ако той прави въртели е възможно да има разлика в отчитаното и реалното изминато разстояние.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      emzo написа:
      Таблото взима сигнал от VSS датчика, той се намира на ск. кутия, но не мога да ти го обясня къде точно.Ако той прави въртели е възможно да има разлика в отчитаното и реалното изминато разстояние.
      Човека от когото взех колата,каза че го е сменял с втора употреба защото както е карал му е отказвал напълно.На диагностиката показа тази грешка,а и след смяната грешката не е чистена.За сега само съм почистил буксата с конт. спрей но ефект няма.От както прочетохме грешките не съм ходил на диагностика,след време се надявам сам да го сторя.
      Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

      Коментар


        #4
        Ми виж дали се появява пак и ако да - "нов" датчик.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          emzo написа:
          Ми виж дали се появява пак и ако да - "нов" датчик.
          А понякога създава ядове и привода на датчика. Провери и него преди да купуваш датчик.
          ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
          ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

          Коментар


            #6
            явно някои само си търсите повод да лежите под колите си :D Абе хора,това болка за умиране ли е? Ако откаже,тогава му мисли,но има ли смисъл да го смениш с друг,който пак да лъже минимално???
            ex.Мареа ТД100

            Коментар


              #7
              paralesa написа:
              явно някои само си търсите повод да лежите под колите си :D Абе хора,това болка за умиране ли е? Ако откаже,тогава му мисли,но има ли смисъл да го смениш с друг,който пак да лъже минимално???
              На 100 км -5км са си разстояние,а и 200-300 оборота и те са си 20км/ч.А привода къде се намира?
              Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

              Коментар


                #8
                Щом те лъжат два уреда, причината по-скоро е в таблото. Все пак ако е в датчика, смени и датчика на коляновия вал, защото днес ти брои оборотите грешно, утре няма да можеш да запалиш.

                Коментар


                  #9
                  ogi28b написа:
                  Щом те лъжат два уреда, причината по-скоро е в таблото. Все пак ако е в датчика, смени и датчика на коляновия вал, защото днес ти брои оборотите грешно, утре няма да можеш да запалиш.
                  Според мен колата си се движи с същите обороти с които трябва да е но отчитането на скороста е друга.
                  Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

                  Коментар

                  Working...
                  X