Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

май направих удар на маслената щека в маслената помпа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    май направих удар на маслената щека в маслената помпа

    колеги май направих голяма беля значи понеже пръчката ми на маслото нещо не показваше правилно и днес реших да я махна и да я видя кво и е, и така де извадих я аз, видя ми се малко крива горната част и съвсем леко я поизправих, дотук добре, след тва едвам я сложих понеже е много тясно но влезе де и когато запалих мотора почна да се чува някакъв шум, веднага изгасих колата и я извадих и какво да видя има малко наядено и незнам от какво е надявам се да не е от някой цилиндър, то поне наяденото е върху щеката и едва ли това което го е наяло се е деформирално ама незнам много се притесних
    Прикачени файлове

    #2
    аз не виждам добре каква е тази щека на снимката, но не ми изглежда като оригиналната. щеката отива в картера и мери маслото там, а в картера е само маслената попа, която може да е захапала щеката /ако не е оригиналнта/ ако е оригинална не виждам как ще я захапе
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      значи това което се вижда наяденото на снимката не е щеката ами това в което влиза щеката, смисал тръбата в която влиза щеката, тази тръба която започва от капчката за наливане на маслото, и после влиза близо до стартера в самия двигател

      Коментар


        #4
        запалих колата без щеката и тръбата, и спря да се чува звука и май няма никакви проблеми засега, ама нз ще сменя маслото за всеки случай то и без това след 2000 км трябва да го сменям

        Коментар


          #5
          Едва ли си направил нещо по мотора. Но не си прави друг път експерименти, каквито си направил с щеката. Интересно защо си решил, че не мери правилно? А кривините отгоре, съвсем в началото са нарочно направени.

          Коментар


            #6
            отивам да купувам нова щека от някоя морга и ще пиша какво е станало

            Коментар


              #7
              ами значи тръбичката е опирала някъде? там се сещам да се движи наоколо само компресора на климата... огледай добре
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                всичко е ОК вече взех нова щека и нова тръбичка, както и се съмнявах - като я бях оставил в един сервиз за диагностика са ми ги сменили и заради това не ми показваше точно то ми показваше че едвали не има 1 литър масло а тя е на максимум, ****** майстори

                Коментар

                Working...
                X