Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем при работа на обороти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем при работа на обороти

    Здравейте Колеги, дано темата ми е в правилния раздел...та проблема е следния при работа на обороти (без значение на бензин/гас) колата през определен интервал (около минута две) променя оборотите към 0 и понякога се мъчи да угаснемодела е Мареа 1,6 16Vще съм ви благодарен ако ми помогнете че да не се лутам много ...

    #2
    Re: Проблем при работа на обороти

    maranello написа:
    Здравейте Колеги, дано темата ми е в правилния раздел...та проблема е следния при работа на обороти (без значение на бензин/гас) колата през определен интервал (около минута две) променя оборотите към 0 и понякога се мъчи да угаснемодела е Мареа 1,6 16Vще съм ви благодарен ако ми помогнете че да не се лутам много ...
    Мда онзи ден като се видяхме те питах, някой може ли да каже има ли вероятност това да е от стъпковото моторче ?

    Коментар


      #3
      Може да е стъпково моторче, а и също така замърсена дроселова клапа (не знам дали Мареата и Бравото имат)

      Коментар


        #4
        интересуваме мога ли сам нещо да направя или директно в сервиза и те си знаят работата ??

        Коментар


          #5
          Когато си в обороти стъпковото моторче не работи. Въздухът минава през дроселовата клапа която пък се управлява от педала за газта.За какви обороти става въпрос 4-5000? Това винаги ли го прави, при едни и същи обороти ли започва да прави така. Интервалът 2 минути ли е или например 1-4 минути, средно 2. При по-ниските обороти имал ли си някакви проблеми или пък със запалването. Предположенията ми са за проблем с някой датчик - на коляновия вал и на разпределителния вал, евентуално конекторите. Разбира се огледай кабели, бобина, свещи. За да се опитва да гасне може да не и стига горивото, и то при високите обороти където се иска по-голям дебит на бензина. Дебит на бензиновата помпа и налягане на горивото. На рейката на инжекторите има клапан за налягане на горивото, помпата като подаде голямо налягане клапанът се отваря и връща излишното гориво в резервоара. Ако клапанът се отваря на по-ниско налягане може при високи обороти да не достига гориво. Като паднат оборотите количеството на горивото вече е достатъчно и оборотите пак се вдигат. Сменял ли си горивен филтър. Това са само предположения по това което си написал. Все пак като го оправиш пиши каква е била причината че ми стана много интересно. А пък може да помогнеш и на други колеги по тоя начин.
          Bravo 1.6 / 16

          Коментар


            #6
            От това което видях онзи ден колата и на празех ход губи обороти и "прехърква"

            Коментар


              #7
              когато е в обороти (в движение) не мога да усетя че се мъчи да гасне става само когато е на обороти - 0км/h, значи на бензин държи 1000 пада до 850-900 и пак връща, а на газ както си е на 1000 гони 100 и връща пак, НО понякога гасне всичко опира до ходене в сервиз, ясно е че не е за мене Мерси Riki888 за обяснениятакогато я взема ще кажа какво са и сменили и в кое е бил проблема

              Коментар

              Working...
              X