Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Автобагажник

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Автобагажник

    Здравейте колеги,Търсачката изрови това http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...rt=0Малко ми е недостатъчно, затова имам въпроси.1. Кутиите на GEV - бива ли ги? Едни от най-евтините са. Да не им прегори пластмасата за 1-2години?2. Колко се качва разхода? Знам, че зависи от скоростта, но все пак ако някой има наблюдения. Моето мнение, е че с не-повече от 15%, защото на самите кутии пише, че като ги поставиш максималната скорост се ограничава на 100-120км/ч.3. Ако занитя на кутията, спойлер, който да слиза до предното стъкло(като на тировете) ще има ли осезаем ефект? Естествено ще си го направя сам.Благодаря!
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    #2
    Re: Автобагажник

    Danchojn написа:
    Здравейте колеги,Търсачката изрови това http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...rt=0Малко ми е недостатъчно, затова имам въпроси.1. Кутиите на GEV - бива ли ги? Едни от най-евтините са. Да не им прегори пластмасата за 1-2години?2. Колко се качва разхода? Знам, че зависи от скоростта, но все пак ако някой има наблюдения. Моето мнение, е че с не-повече от 15%, защото на самите кутии пише, че като ги поставиш максималната скорост се ограничава на 100-120км/ч.3. Ако занитя на кутията, спойлер, който да слиза до предното стъкло(като на тировете) ще има ли осезаем ефект? Естествено ще си го направя сам.Благодаря!
    1. Аз лично съм доволен. Взех я втора употреба и си е добре.2. Разхода ако се качва, това е с много малко. Ако карам със 100-120км/ч. не усещам разлика в разхода. Когато карам със 150-170км/ч. тогава вече се усеща, така че това за максималната скорост не го вярвам.3. Моето мнение е, че няма никакъв смисъл, а и ще загрозиш хубавата кола.Ако искаш мога да ти покажа нашия багажник GEV и да прецениш дали искаш такъв. Ако решиш обади се.
    Manowar - Татко
    Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
    Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
    Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
    Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

    Коментар


      #3
      Аз гледах една в Бриколаж и не изглежда лошо. Ето и инструкциятаhttp://www.emagazin.bg/images/roofbox.pdf
      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

      Коментар


        #4
        Прави са за резките спирания и укрепването на багажа. Аз на коланите не мога да разчитам на 100% и за това пристягам и с ластици. Имай предвид, че с него можеш да пренасяш по леки товар, като дрехи например. Избягвай да слагаш тежки неща, но ако все пак се наложи захващай ги здраво защото можеш да останеш без предно стъкло, капак и т.н. Разрови се във форума има клипчета какво се случва ако багажа не ти е укрепен и спреш рязко.П.С. Можеш ли да ми пратиш и другите страници от Инструкцията?
        Manowar - Татко
        Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
        Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
        Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
        Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

        Коментар


          #5
          fihi написа:
          П.С. Можеш ли да ми пратиш и другите страници от Инструкцията?
          Само това намерих в нета. Иначе в Бриколаж на кутията има повече. Идеята е да се ползва само за дрехи. Благодаря за съветите.
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #6
            Виж тази тема: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...%E0%E3%E0%E6В нея са клипчетата за които споменах по-горе.
            Manowar - Татко
            Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
            Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
            Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
            Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

            Коментар


              #7
              Интересно! Тази, която съм избрал, има отпред нещо като ключалка, която ако не дръпнеш, не се отваря.
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #8
                Danchojn написа:
                Интересно! Тази, която съм избрал, има отпред нещо като ключалка, която ако не дръпнеш, не се отваря.
                И при мен го има и мисля, че не е излишно.
                Manowar - Татко
                Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
                Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
                Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
                Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

                Коментар


                  #9
                  А защо ли по-наточените марки нямат такава екстра? В клипчетата по-горе се вижда, че имат нужда.
                  Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...Здрасти колега, виж моята тема. Понеже колата ми е къса, кутията ми е със задно заключване. Ако имаш комби обаче, което е по дълго, това май не е много удачен вариант. Моята е взех от едно магазинче до Плиска в София. Можеш да погледнеш и фирма Кало Комерс (пиши в чичо Гугъл и ще ти излезе сайта).Моята кола я карам на газ и разхода ми в града е около 10/100. Като се возя с кутията извънградско разхода ми е 10/100, това с обикновена газова. Поздрави
                    Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря колега!Вече реших да взема този на GEV Torino. Още повече, че Ванката го похвали. По-наточените марки са по толкова пари на старо, пък и за размера на пандата този е идеален.
                      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                      Коментар


                        #12
                        Колеги, взех кутията Гледам има колани в комплекта, но в бързината не разбрах как се ползват.
                        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                        Коментар


                          #13
                          Не е много сложно. В инструкцията не пише ли? Имаш две халки, мушкаш колана и в двете, после пропускаш едната халка и вкарваш във другата, като дръпнеш в едната посока в другата не се връща.Баси как го обясних.Честита ти придобивка!
                          Manowar - Татко
                          Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
                          Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
                          Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
                          Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

                          Коментар


                            #14
                            Благодаря! Ша проверим.
                            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                            Коментар

                            Working...
                            X