Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коментари по - Смяна на климатичен лагер на Стило JTD 115

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Коментари по - Смяна на климатичен лагер на Стило JTD 115

    Смяна на климатичен лагер на Стило JTD 115------------Лятото, малко преди него - сложих и аз такъв лагер:KBS - индонезийско-китайски, абе с неясен произход.Издържа точно 1месец.Оригиналния, който извадихме - Nachi Japan.Не намерих такъв.Вчера поръчах AJB и преди малко го взех.На вид изглежда като правен в час по трудово в китайско училище:Тука вече iakvvu ще каже дали и неговия е бил същия. Та да видим колко ще изкара и този.Цената е 23.90лв от Старозагорска фирма, която го поръча от Регал Варна.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    #2
    Оригиналния който аз извадих също беше "Nachi" даже още го пазя някъде, а това което сложих е същото което и ти "КБС" за който ме одръстиха цена от 40лв, но както и да е по-интерестното е че и до ден днешен държи.
    Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

    Коментар


      #3
      SKF няма ли?

      Коментар


        #4
        SKF според мен не означава непременно качество.Airfan гледа на SNR каталога каза, че нямало такъв размер.Nachi има в Евро07, но не и за компресора (с такъв размер).
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          SKF не предлагат този размер,както и SNR.Когато търсих моят,успях да намеря само три производителя,които предлагат този размер.Единият(не помня точнно кой),трябваше да го чакам около 10 дни за да престигне.Взех AJB(през някаква Димитровградска фирма,която има дистрибуция при нас) и все още държи.Емо искренно се извинявам,защото аз те набутах с този KBS!!! Бях го поръчал и дойде след като монтирах AJB.Заявих го през интернет от някакъв сервиз за авто-климатици в София.Имат сайт в нета.Уверяваха ме че това монтират масово.Явно само големи приказки.
          AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
          HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
          Kawasaki ER-6n'2012

          Коментар


            #6
            Няма за какво да ми се извиняваш, те вчера във фирмата също ме убеждаваха, че са много хубави Викам нека, ама ми предложете друга марка.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              КBS е голям боклук. За такива нестандартни лагери по скоро KOYO. Я му напишете номера който е на КБС или този на другият ако не са същите за да проверя в София какво мога да направя. Работя с една пловдивска фирма за лагери и могат да ми намерят какъвто искам, стига да се произвежда от даденият производител :D

              Коментар


                #8
                До колкото помня KOYO не предлагаха този размер.Не го произвеждат.Явно е размер не толкова комерсиален и големите производители не го произвеждат.
                AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                Kawasaki ER-6n'2012

                Коментар


                  #9
                  Компресора е с ID 5SL12C-J и лагера е с размери 52 35 12В другите JTD-та се ползва лагер с 22мм дебелина, такъв вече мисля, че има и SNR.@chaveto - аз го купих вече, но на снимките има това, за което питаш.
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    При този размер на лагера е само този който си купил, но ми казаха, че само опаковката е на тази фирма а лагера вътре може да е на СКФ........... но това зависи от много неща. Иначе климатичен лагер на KOYO има с тези размери, но 20 или 22 и това им излиза по каталог.

                    Коментар


                      #11
                      Ето ти го тук такъв лагер, Китайски обаче:http://www.lagerite.com/ceni/28-606/-35BX5212S1DST.html

                      Коментар


                        #12
                        Колега,лагера който си постнал е вече доказал се с много лошото си качество и коментиран в по-горни мнения. Идеята е лагера да е качествен,а не след няколко стотин километра да си пак под колата.
                        AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                        HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                        Kawasaki ER-6n'2012

                        Коментар


                          #13
                          Да споделя. При мен AJB-то е вече на 60 000 км. и няма никакви проблеми.
                          AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                          HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                          Kawasaki ER-6n'2012

                          Коментар

                          Working...
                          X