Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Затруднено включване на по ниска предавка.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Затруднено включване на по ниска предавка.

    Направи ми впечатление че като се движа с около 10 км по инерция и опитам да включа на скорост, първа влиза с зор, а втора много лесно.Същото е положението ако примерно при 20-30 опитам да включа- тогава втора влиза с зор а трета много лесно.Проблема ми е че в това положение като включа на по горната предавка мотора е на 1400- 1500 оборота и ако искам да ускоря по бързо е проблем.Проблем ли е това или си е нормално? Някак е гадно да напъваш лоста по силно да го вкараш на по ниска предавка, Колата е браво 1.2 16v
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    Според мен е нормално.И на фиата ми е така и на опела също.
    Fiat Tipo
    Corsa b комби !

    Коментар


      #3
      Нормално е. При превключване на по-ниска предавака ползвай междинна газ.
      Stop giving directions, just say "Follow me."
      Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
      Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

      Коментар


        #4
        Особено първа скорост в движение.... само на един Мерцедес 190 дизел (89 година) съм вкарвал без междинна газ. Може би защото е с 4 скорости и са му по-дълги. Обаче пък за втора що да не влиза с 20 30 км/ч ? За 2 не съм съгласен да е нормално
        Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
        Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
        Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

        Коментар


          #5
          Да не би да има износени синхронизатори?
          Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
          Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

          Коментар


            #6
            Да допълня и че го прави и при по високи скорости. При 90 -100 по инерция когато опитам да вкарам 4 -та и влиза по трудно от 5 та.Ако е синхронизатори ми е странно да се износят на всичките предавки наведнъж.На бившето ми браво си влизаха по друг начин.
            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
            FIAT БРАВО 1.2 16v
            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

            Коментар


              #7
              кола

              ми ако невключа и с малко междинна газ коте се препоръчва другото е да е лагер на сединитела
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                Да прав си да заминат всичките наведнъж е странно, да не кажа невъзможно. Да не би съединителя да не отделя добре, ма тогава пък и при 2-3 или 3-4 и т.н. пак ще имаш проблем. Що не пробваш да натегнеш малко съединителя, педала да ти изкочи малко по-нагоре. ако е лагер както казва ключаря би трябвало да има някакъв положителен ефект за известно време
                Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                Коментар


                  #9
                  И при мен е така колега.И аз карам Брава 1,2 16V и имам същия проблем.,но само с 2 ра предавка по време на движение и то около 20-30 км/ч,падне ли под 20 км/ч влиза без промлем.Предполагам,че е от съидинителя и ще трябва пак да го натягам,защото преди време ми се наложи и правих тази процедура.
                  Fiat 1,2 16V 83 к.с. HSX gas

                  Коментар


                    #10
                    На 1 ва в движение няма какда стане но за другите скоро сменял ли си масло на скоросната кутия ,при мен беше така смених маслото с някав Валволин и времено се подобриха след това го смених с това което препоръчва производителя Селения и вече година че и повече няма проблем.
                    FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                    Коментар


                      #11
                      Не е нормално да влизат трудно скоростите, провери нивото на маслото , аз карах с 1 л по-малко и имах такъв проблем и съединителя си отиваше. След смяна на съединителя и доливане на масло всичко се оправи.
                      Play Golf ,but not drive golf!!!
                      Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                      C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                      Коментар


                        #12
                        infineon написа:
                        Да допълня и че го прави и при по високи скорости. При 90 -100 по инерция когато опитам да вкарам 4 -та и влиза по трудно от 5 та.Ако е синхронизатори ми е странно да се износят на всичките предавки наведнъж.На бившето ми браво си влизаха по друг начин.
                        При мен с тези километри 90-100 пета влиза само с междинна газ (или мнооого леко с чалъм) иначе хърка, а четвърта влиза като у тях си
                        Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                        Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                        Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                        Коментар

                        Working...
                        X