Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос отностно смяната на заден ляв калник Типо.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос отностно смяната на заден ляв калник Типо.

    Въпроса ми е следния трябва ли да се демонтира малкото стъкло и по принцип има ли някакви особености.Искам на пролет да го сменям защото тази зима яко го подхвана кафявата чума - ръждата и много ме дразни.Имам и някои други въпроси някои ползвал ли е т гърнетата които предлагат axm auto защото ми писна от кръпки и "майстори и искам да го сменя на цяло.

    #2
    Малки джам се сваля лено,но тоз калник не е ли с заварка ?
    Fiat Tipo
    Corsa b комби !

    Коментар


      #3
      А може ли малко по подробно ,за заварките не знам мисля и се надявам да не е на заварки а да е на болтове.

      Коментар


        #4
        Съмнявам се задния калник да е на болтове. Не съм виждал заден калник на болтове
        Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
        Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

        Коментар


          #5
          При всички положения е на заварка, и не знам дали ти е ясно в какъв филм точно се вкарваш със смяната му. Че тя ще ти излезне златна, по-добре само веждата смени ако там е тръгнала ръждата, а цял калник е луда работа...
          Фиат Крома 1.9 16v+
          Фиат Браво 1.6 16v
          Фиат Мареа 1.6 16v

          Коментар


            #6
            Даааа, хубаво е че все професионалисти дават акъл тука :D :D :D . Колега, задните ти калници са на болтове, както и на Дедра, както и на Темпра. Махаш стопа, стъклото не се сваля. Проблем ще имаш единствено със силикона с който е залепен калника, но ако го подхванеш както трябва нее проблем. И още един съвет, отиди при италианеца и си избери и цвят.Успех

            Коментар


              #7
              Благодаря VET .Но ще изчакам по топлото време и ще се пробвам.

              Коментар


                #8
                Здравейте извинявам се че пиша в темата но и аз тези дни ще сменям заден десен и не е заварен така се вижда от силикона понеже е боядисан в цвят на купето но с отверка като го натиснеш се вижда сваляш стопа 4 видий го държат бронята пречи там също има болт и уплатнението на малкото стъкло мисля че трябва да се отлепи някой ако знае в русе къде мога да си намеря по евтин калник да пише

                Коментар


                  #9
                  denislav91 написа:
                  Здравейте извинявам се че пиша в темата но и аз тези дни ще сменям заден десен и не е заварен така се вижда от силикона понеже е боядисан в цвят на купето но с отверка като го натиснеш се вижда сваляш стопа 4 видий го държат бронята пречи там също има болт и уплатнението на малкото стъкло мисля че трябва да се отлепи някой ако знае в русе къде мога да си намеря по евтин калник да пише
                  V Sofiq sa po 15-20lv,ne mi se vqrva v Ruse da sa po skupi.(Na tova pc nqma fonetika.Utre sutrinta 6te si redaktiram posta.Sajalqvam)
                  Fiat Tipo
                  Corsa b комби !

                  Коментар


                    #10
                    Абе тук в русе има и много не нормални, релетата (модула) на ел стъклата ми правеха проблем времено го бях оправил но един ден започна сама да смъква прозореца докато карам и изобщо докато не махнах клемите на аку. и реших да отида до средна кула и ми искаше човека 40 лева за някакво дето е стояло цял ден на дъждовете :D

                    Коментар


                      #11
                      Никакви заварки няма по калника. Има десетина болта и е доста наплескано с лепило/изолация. Като цяло е 50/50 или ще падне с поглед, или ще ти скъса нервите докато изрежеш лепилото. Свалянето на задното стъкло беше приключение, но не помня детайли.
                      Fiat Marea 1.8i 16V
                      Fiat Tipo 1.4i 8V
                      Fiat Punto 1.6i 8V
                      www.italauto-bg.net/forum/

                      Коментар


                        #12
                        Демек няма да мина без сваляне на стъклото?

                        Коментар


                          #13
                          Колеги аз искам да попитам как се сваля задното малко странично джамче на багажника.Трябва да го сваля,ама незнам как да подходя.Извинявам се,че ползвам колега темата ти,но мисля че и на теб ще ти потрябва да го свалиш.
                          Fiat Tipo
                          Corsa b комби !

                          Коментар


                            #14
                            Някой да казва как се маха че утре ще сменям калника да не се наложи да лепа найлони вместо джам, все пак ще пиша какво е станало

                            Коментар


                              #15
                              Махаш пластмасовото капаче над прозорчето. Сваляш цялата вътрешна пластмасова облицовка, заедно с конзолата на колана и импровизираш нататък.
                              Прикачени файлове
                              Fiat Marea 1.8i 16V
                              Fiat Tipo 1.4i 8V
                              Fiat Punto 1.6i 8V
                              www.italauto-bg.net/forum/

                              Коментар

                              Working...
                              X