Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Малко помощ(счупен капак на резервоара).

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Малко помощ(счупен капак на резервоара).

    Здравейте колеги днес сутринта отидох до бензиностанцията да заредя и докато плащах момчето ми донесе капачката за резервоара с думите че така си била и той не я е счупил.Така че сега дайте идеи как да я поправя, колата от подписа.Допълнено заглавие.Модераторски екип на fiat-bg.org
    Прикачени файлове
    Fiat Stilo '02 1.9 JTD

    #2
    Здравей колега ,познато чувство за съжаление и на мен ми се случи даже 2 пъти заради некадърни оператори на колонки.Това счупеното парче ми го залепиха на пластмасова заварка за 8 лв и изкара почти година когато се счупи другото -долното. Последва ново лепене,но този път изкара само няколко дни може би защото беше с "някакво Супер лепило".Та сега карам с една жълта все още капачка на колега от форума. Иначе се сваля много лесно - държи се на две гайки 6мм между калника и подкалника
    Fiat Stilo 1.2 - 16v
    80hp - 6 Speed '02

    Коментар


      #3
      Длъжни са да ти я платят от бензиностанцията. Поне на големите бензиностанции има камери и такива номера - "сама се е счупила", не минават. Възстановяват щети, нанесени от техни служители. Но няма да ти го кажат, ако сам не попиташ. Наскоро на мой познат му изпуснаха пистолета за зареждане върху колата, надраскаха му калника и след като представи фактура за ремонта, му изплатиха парите.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        Чупят ги по бензиностанциите. Абсолютно сигурен съм. Като отида да зареждам веднага към колата се втурва някой и започва опити да отвори резервоара. Въпреки че резервоарът е заключен знае че не може да го отвори. Веднъж смъмрах много лошо едно такова хлапе. Не позволявайте да ви барат по колата. Правете им въпрос винаги когато ви пипат колата докато ви научат и се държат на почетно разстояние, краката прибрани, ръцете по кантовете и с уважение към колата ви. Вие плащате. Също така много внимавайте равномерно ли върти брояча, мотае ли се някой с ръка на дистанционното в джоба около колонката и тоя който зарежда прицъква ли пистолета без причина.
        Bravo 1.6 / 16

        Коментар


          #5
          Моята не успяха да я счупят, но чопа на вратата беше влязъл под закопчалката. Като излязох и видях как е зинало капачето, извиках младежа и го попитах как успя да затвори така капака. Почна да мънка , че така било. Поздравих го набързо и му казах да внимава следващия път. Капака имаше луфт нагоре надоло. Реших да извадя капака и видях , че нещо като ос(пластмасова) е излязла и капачето виси. Набих оста и се оправи. Сега като зареждам само казвам"нищо няма да затваряш" аз ще си я затворя...та много слушат сега
          now. BMW E39 523i '98 170hp
          ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
          ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

          Коментар


            #6
            Да използвам тази стара тема. Вчера като зареждах и ми счипиха капачката на резервоара. Изглежда точно по същият начин, като на снимките на колегата отворил темата. При мен явно и преди се е чупила защото има много ясни следи от лепене.Въпросът ми е някой знае ли как да се справя с този проблем? Някъде в Бургас, да я залепят ли? Или и аз не знам. Сега карам без капачка.....

            Коментар


              #7
              Зависи от пластмасата, аз на Пунтото съм лепил със секундно лепило, като направих и допълнителна подложка за задравина, просто трябва да уцелиш подходящото лепило, най-често използвам едно от 70 ст., не помня марката, тубичката е на жълти и черни линии. Имал съм случаи при използване на по-скъпи лепила и нищо не става, на това рядко му се опира пластмаса.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                #8
                NikMar написа:
                Зависи от пластмасата, аз на Пунтото съм лепил със секундно лепило, като направих и допълнителна подложка за задравина, просто трябва да уцелиш подходящото лепило, най-често използвам едно от 70 ст., не помня марката, тубичката е на жълти и черни линии. Имал съм случаи при използване на по-скъпи лепила и нищо не става, на това рядко му се опира пластмаса.
                Ако, можеш да разбереш, кое точно е лепилото. Аз пробвах с едно, дето се смесват от две тубички, нищо не стана.

                Коментар


                  #9
                  Градски, начи много е важно къде и как е счупено и как си ги мешал тубичките. Принципно това е здраво лепило. Купи си лакочистител и много старателно обезмасли повърхностите преди да лепиш. Гледай лепилото да е в срок, щото често залежават и после не става нищо. Ако ти се занимава, може с поялника и с малко тел да армираш лепеното но така или иначе е временно решение, докато си намериш от някоя морга.

                  Коментар


                    #10
                    Колеги за да нямате проблеми отваряйте си сами капачките. Много хора никога не са си ги отваряли и изведнъж в даден момент се чупи и обвиняваме веднага другия. Еми няма нищо вечно. Надали някой нарочно ви я е счупил. Аз пред мен на бензиностанция видях как зареждача отвори напълно нормално една капачка и му остана в ръцете и после съответно нападения срещу него че бил я счупил. А ако беше си я отворил сам шофьора и при него щеше да се счупи, но не винаги другия е виновен. Замислете се малко

                    Коментар


                      #11
                      Лепилото е JIP super glue, това което имам в момента не е раирано, но пак е в жълто и черно
                      Прикачени файлове
                      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                      Коментар


                        #12
                        NikMar написа:
                        Лепилото е JIP super glue, това което имам в момента не е раирано, но пак е в жълто и черно
                        Благодаря колега, ще пробвам с него, въпреки че ме съмнява дори да залепя капака, дали ще може да постави на мястото си. Ако намеря от някъде друг капак, ще е най-добре май.

                        Коментар

                        Working...
                        X