Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво вие мнението за Разградските сегменти?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво вие мнението за Разградските сегменти?

    ЗДравейте колеги мисля да сменям сегментите на фиатката и разбрах че в разград произвеждат сегменти , какво ви е мнението за тях сполучливи лиса? благодар предварително

    #2
    Рядко пиша в тоя раздел, но виж какво ми е мнението за Разградските сегменти:1. Технологията им е англиийска но остаряла, както и машините им са от втората световна война!2. Изработват се без пружина на маслосъбирателният им пръстен и се разчита само на еластичноста на материала- чугун. Ефекта е нисък процент на полезна работа, а като се сработят с цилиндъра и буталото, става още по-зле! Тоест след 500-600км двигателят пак гори масло. Внимание: Много сервизи и магазини заблуждават че са лиценз на Гьотзе! Така е, ама само опаковката, а и Гьотзе не я използват тая технология и машини, вече от 40-50 години!3. Най добрите сегменти, са със съствани елементи на маслосъбирателния - изработени от два отделни пръстена/горен и долен/ и по средата пружинообразен елемент за обтягане или от вида ZZZZ... За съжаление са Френски и не се произвеждат никъде другаде. Но това е най доброто за двигателя. Отскоро /10-15г/ ги правят и Гьотзе, но не и в Разград!4. Компресорния и полумасления пръстени - Разградско производство, също не са достатъчно еластични, въпреки предвиденото молибденово и калаено покритие, за по добро припасване. Да не говорим за точноста им, която е различна в стотни относно препоръките на производителя. На пазара има и едни турски сегменти, с които се сглобяват двигателите от завода на Фиат в Турция и са по добри от тия немските предлагани на пазара, както и от уж италианските тип гаражно производство. Най добрите сегменти си остават Френските- производство от Пежо и Ситроен и то затова, че трудно се имитира конфигурацията на маслосъбирателния пръстен.. За сведение те правят и сегментите на Фиат. Както и това че в Пежо се правят някои бензинови двигатели на Фиат, а в Толиати - някои от дизелите за Пежо! Но пък от Толиати, трудно ще намерите сегменти на нашия пазар.
    Fiat Marea TD100

    Коментар


      #3
      Да ти кажа какво правят сервизите в Разград:купуват комплект бутала и после изхвърлят сегментите.Буталата са добри, защото имат някакви японски машини, но сегментите не стават определено.
      I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

      Коментар


        #4
        Преди повече от 15 години карах между другото и маршрутка-Латвия Когато дойде време за ремонт на двигателя сложих на Дружба Разград-бутала сегменти ризи и бутални болтове-всичко за 105 марки германски С този комплект изкарах 250 000 и я продадох без да пипа масло
        Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

        Коментар


          #5
          И аз съм чувал че буталата им са добри , но за сегментите доста хора се оплакват че бързо се износвали .
          темпра 1,9тд

          Коментар


            #6
            Все пак 250 000км и с тогавашните български масла си е постижение нали
            Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

            Коментар


              #7
              Някой друг няма ли да изкаже мнение , чесе колебая какво да правя? за буталата 100 % щеса разградски ама за сегментите се колебая, незнам дали няма даса си подобрили качеството вече? и долу горе колко струват едни сегменти ?

              Коментар


                #8
                гошката написа:
                Някой друг няма ли да изкаже мнение , чесе колебая какво да правя? за буталата 100 % щеса разградски ама за сегментите се колебая, незнам дали няма даса си подобрили качеството вече? и долу горе колко струват едни сегменти ?
                Не се занимавай с глупости, ами си вземи оригинални бутала и сегменти. Послушай ме и няма да сбъркаш. После ще се радваш на мотора. Правил съм доста мотори и познавам производството на завода в Разград. Имам и счупен двигател, след ползване на услугите им. И то на Фиат /Дукато/. Няма да ти излезе кой знае колко по скъпо, с оригинални части.
                Fiat Marea TD100

                Коментар


                  #9
                  I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                  Коментар


                    #10
                    като стана дума за бутала и сегменти , може ли дами кажете колко струват едни основни лагери за фиат типо 1.9 тд някаква цена ориентировично?
                    темпра 1,9тд

                    Коментар


                      #11
                      Искрен написа:
                      като стана дума за бутала и сегменти , може ли дами кажете колко струват едни основни лагери за фиат типо 1.9 тд някаква цена ориентировично?
                      На повечето автомобили, основните лагери са около 35 -45 лв. комплекта. Дори и на японските. Има много ментета, но от тях нямам оплаквания. Не казвам че са добри. Цените са там някъде.
                      Fiat Marea TD100

                      Коментар


                        #12
                        Мерси колега
                        темпра 1,9тд

                        Коментар

                        Working...
                        X