Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъсител хода на скоростния лост на скоростната кутия или ..

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скъсител хода на скоростния лост на скоростната кутия или ..

    ... както му викат на запад белите хора - short shifter Ta пак да питам, има ли за Стило такова чудо или пак италианката е ощетена ?А докато ми отговорите, ще Ви покажа как си скъсих без друго грозно-дългия ск. лост.В началото: Последва ваденето на кожата и на самата "топка" : Топката се вади само нагоре, без да се мърда наляво-нядясно, иска малко повечко сила, но си излиза.Нагоре заради: И така имаме следната гледка: Хващаме ножовката или ракетата или каквато и да е там технология и режем.Добра идея е да се сложи найлон, че да не се вайкате, колко много стружки може да паднат от един лост. Заради тази метална втулка:топката не може да слезне повече от това положение.Може да се скъси още, но ще трябва друга топка.И така крайният резултат: Естествено се наложи лепене, но понеже повърхността е голяма, хвана много лесно лепилото и държи стабилно.И понеже някой беше споменал, че става трудно превключването на предавките, рязах 2 пъти и не усещам затруднение.Ето с колко го скъсих, не съм го мерил:Преди - Сега:Тъй .... козметиката е направена, но това не замества шорт шифтъра .... За търсачката - short shifter, shortshifter, шорт шифтър, скъсяване, ск. лост.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    #2
    Браво,браво... Сега остава да разкажиш какво е усещането :D Удобно ли е?
    AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
    HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
    Kawasaki ER-6n'2012

    Коментар


      #3
      Естествено, сега прилича като на немска кола Oще исках, но топката ме ограничава, ако си намеря някаква друга оригинална (т.е. да я сваля от кола) ще го скъся още.Много по-удобно ми е така, аз подлакътник нямам, но и да имах пак бих го скъсил.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        emzo написа:
        Естествено, сега прилича като на немска кола
        Ами то само мотора е италиански в тази кола... :D Инсталацията му-немска,окачването му-немско,дизайна му-от немци...
        AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
        HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
        Kawasaki ER-6n'2012

        Коментар


          #5
          Колега много добре си го направил даже и за учебник със снимков материал Аз обаче лично не съм доволен от скъсяването на лоста.Да уточня за какво става въпрос,имам една 155-ца 1.8 ТС 95 набор,която си доди със скъсен лост горе-долу колкото твоя.Сравнявайки с друга Алфа с нормална дължина на лоста,мога да кажа че ми се превключват предавките доста по-силово и трудно отколкото с нормален лост.Мисля че има разлика във вида на превключване на кутиите на по-старите и по-новите модели, и си мисля че няма да имаш грижи,но все пак знае ли човек докато не навърти някой и друг километър.........
          Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

          Коментар


            #6
            Затова рязох 2 пъти, да видя дали ще има разлика.Покарах малко градско и нямах проблеми със смяната.Принципно ми влизат мазничко предавките, но много ме дразнеше старата дължина. Както казах, знам че ефекта е само визуален.За мен няма промяна в усилието или ако има такава е много малка, а и винаги мога да си взема "нов" лост от близката морга
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар

            Working...
            X