Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов потребител и собственик на Fiat Punto 1.2 60hp

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нов потребител и собственик на Fiat Punto 1.2 60hp

    Здравейте на всички! Поздравявам ви за форума, има събрана много много полезна информация, от която смятам да се възползвам Искам като цяло да ме посъветвате за читав сервиз в Бургас, какво мислите за Кафеджиев? Знам, че преди са били представители на Fiat. И второ, тъй като това е първият ми собствен автомобил и съм доста "бос" в подръжката, преди около 3 месеца като взех колата смениха маслото и са сложили Q7 15W40. Като я взех ми показваше малко над половината на пробката, а сега е под половината. Искам да допълня, но не знам какво да купя, а като я взех сменях маслото извън Бургас и за това нямам възможност да ида пак там... На 190к километра е. Извинявам се, че започвам направо с въпроси Мерси предварително!

    #2
    Май за точно този сервиз има тема в раздела за сервизи и магазини - погледни там.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      предполагам че си сбъркал 8-цата със 7-ца , защото незнам да има Q7 моторно масло... а като искаш да си долееш , върви в някой магазин да си вземеш 1 литър от същото 15W 40.а за твое улеснение пиши в гугъла за това масло и ще ти изкара информацияето даже :http://www.kosser.net/Products/Q8.php
      Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

      ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

      Коментар


        #4
        Не бях видял раздела за сервизите... Ами точно това е, че търси, но и аз намирам само Q8, а пича, който ми го сменя ми каза Q7... Ще потърся пак, пък да видим какво ще стане... Мерси.

        Коментар


          #5
          Добре дошъл във форума.Не се притеснявай за маслото. Купуваш такова с вискозитет 15W40 или 10W40 и си доливаш. Няма да се пресекат. Следващият път обаче заложи на масло с вискозитет 5W40 или 10W40, нищо че мотора е на 190 000км. Стига да е изправен все пак.
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #6
            И още нещо. Q8 FORMULA PLUS 15W40ACEA A2/B3, API SJ/CFVW 501.01, 505.00, Peugeot TU-3M test Това са спецификациите на евентуалното масло, което си сипал. Затова не карай дълго с това масло защото бензиновата спецификация е под изискванията за твоя двг. Спокойно може да ползваш това например. Q8 FORMULA ADVANCED 10W40ACEA A3/B3, API SL/CFVW 500.00,505.00, MB 229.1, Peugeot TU-3M test Или това FORMULA EXCEL 5W40ACEA A3/B3/B4, API SL/CFBMW Special Oil, MB 229.1, Porsche GL, VW 500.00, 505.00, Peugeot TU-3M tesМаслата с по-ниски спец. имат по-висока изпаряемост и т.н. така че не се заблуждавай, че това което си сипал ще го гори повече то 5W40. Може точно обратното да се окаже. Ако заради това си сипал 15W40 де.
            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

            Коментар


              #7
              Ами честно да ти кажа, просто го дадох да ми го сменят, този от сервиза е познат на мой приятел и му се доверих, защото наистина тепърва започвам да уча какво да гледам и търся... Сега тогава ще взема от това, което ми каза да долея, а за следващият път при смяната ще видя какво ще е... Мерси.

              Коментар


                #8
                pavlovp написа:
                Не бях видял раздела за сервизите... Ами точно това е, че търси, но и аз намирам само Q8, а пича, който ми го сменя ми каза Q7... Ще потърся пак, пък да видим какво ще стане... Мерси.
                пича се е объркал братле , такова масло няма.нека някой ме поправи ако греша все пак...
                Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

                ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

                Коментар


                  #9
                  Ами по телефона може и аз да не съм чул правилно. В крайна сметка ще долея Q8 FORMULA PLUS 15W40 както ме посъветвахте пък ще видим. Дано не стане проблем. Вече за следваща смяна на масло и филтри ще знам повече и ще избирам

                  Коментар

                  Working...
                  X