Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

МИРИШЕ МАСЛОТО НА БЕНЗИН ???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    МИРИШЕ МАСЛОТО НА БЕНЗИН ???

    ПРОБЛЕМА Е ТАКЪВ-КАТО ПОКАРАМ МАЛКО И ПОЗАГРЕЕ БРАВОТО КАТО МУ ОТВИНТЯ КАПАЧКАТА НА МАСЛОТО СИ МИРИШЕ НА БЕНЗИН.ГОРИ МИ БЕНЗИН ОКОЛО 10/100 КМ ГРАДСКОМАСЛО НЕ ГОРИ.НЕ ПУШИ И НЕ ТРАКА)))ТА МИСАЛТА МИ Е С НЯКОЙ СИГМЕНТ КОМПРЕСИОНЕН ЛИ СЪМ ГО ЗАКЪСАЛ ИЛИ???ОРИЕНТИРАМ ВИ С ТОВА ЧЕ НЕ ПОТРАКВА С МИСЪЛТА ЧЕ НЕЕ ПРЕГОРЯЛ КЛАПАН.БЛАГОДАРЯ ЗА ОДГОВОРИТЕ ПРЕДВАРИТЕЛНО!И ДА НЕ ЗАБРАВЯ БРАВО 1.8 16V GT 96Г.

    #2
    Здравей. Причините за това може да са много. Аз лично те съветвам да отидеш на майстор. Разбира се бих ти препоръчал ако имаш интерес!? А за причините: Лоша компресия, нарушено газо-разпределение, нарушена работа на запалителната система, инжектор ... Преди няколко месеца направих голям ремонт при моите майстори и сега съм доволен. При мен беше завишен разхода на гориво обаче. Причината в разпределителен вал. Дано при теб да не е това.
    Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

    Коментар


      #3
      Re: МИРИШЕ МАСЛОТО НА БЕНЗИН ???

      IDOLBIOS написа:
      ПРОБЛЕМА Е ТАКЪВ-КАТО ПОКАРАМ МАЛКО И ПОЗАГРЕЕ БРАВОТО КАТО МУ ОТВИНТЯ КАПАЧКАТА НА МАСЛОТО СИ МИРИШЕ НА БЕНЗИН.ГОРИ МИ БЕНЗИН ОКОЛО 10/100 КМ ГРАДСКОМАСЛО НЕ ГОРИ.НЕ ПУШИ И НЕ ТРАКА)))ТА МИСАЛТА МИ Е С НЯКОЙ СИГМЕНТ КОМПРЕСИОНЕН ЛИ СЪМ ГО ЗАКЪСАЛ ИЛИ???ОРИЕНТИРАМ ВИ С ТОВА ЧЕ НЕ ПОТРАКВА С МИСЪЛТА ЧЕ НЕЕ ПРЕГОРЯЛ КЛАПАН.БЛАГОДАРЯ ЗА ОДГОВОРИТЕ ПРЕДВАРИТЕЛНО!И ДА НЕ ЗАБРАВЯ БРАВО 1.8 16V GT 96Г.
      Увеличено ли ти е количеството на моторното масло?
      Bradwa 1.8-goliama pri tova

      Коментар


        #4
        Имах подобен проблем (Благодаря на hit-ko за разрешаването му!). При мен се оказа пикаеща дюза. Съветвам те с това да започнеш. Иди да ти почистят дюзите в ултразвукова вана...Знам за поне 4-5 подобни случая и винаги причината се е оказвала дюзата. Успех.
        Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

        Коментар


          #5
          vesko написа:
          Имах подобен проблем (Благодаря на hit-ko за разрешаването му!). При мен се оказа пикаеща дюза. Съветвам те с това да започнеш. Иди да ти почистят дюзите в ултразвукова вана...Знам за поне 4-5 подобни случая и винаги причината се е оказвала дюзата. Успех.
          да това най-възможната причина-но тогава се качва нивото на маслото
          Bradwa 1.8-goliama pri tova

          Коментар


            #6
            БЛАГОДАРЯ ЗА ОДГОВОРИТЕ НА ВСИЧКИ.ЗНАЧИ ИСКАМ ДА КАЖА ЧЕ ПРОПУСНАХ ДА ВИ КАЖА ЧЕ ВЪЗДУШНИЯТ ФИЛТЪР Е МНОГО СТАР И СИ МИСЛЯ ДАЛИ ПЪК КАТО НЕМУ СТИГА ВЪЗДУХ НА БРАВОТО ТО СЪС СИГУРНОСТ УВЛИЧА ПОВЕЧЕ ГОРИВО И НЯМА ДОБРО ИЗГАРЯНЕ, ТА МОЖЕ И ОТ ТОВА ДА Е.СЕГА ЗА МАСЛОТО В ИНТЕРЕС НА ИСТИНАТА БРАВОТО ГО ИМАМ ОТ 25 ДНИ И ОЩЕ НЕСЪМ МНОГО ОРИЕНТИРАН ДАЛИ НЕ ХАРЧИ МАСЛО СЪС СИГУРНОСТ ЗАЩОТО НЕЕ ИЗВЕЖДАНО НА ДЪЛЪК ПЪТ , КОЙТО МУ ПРРЕДСТОИ УТРЕ.ИНАЧЕ ЗА 400 КМ ГРАДСКО МАСЛОТО СПОРЕД МЕН НЕЕ МРЪДНАЛО , А И СИ МИСЛЯ ЧЕ АКО Е ПИКАЕЩА ДЮЗА КАКТО КАЗВА "vesko" ZA 400 КМ ЕДВАЛИ МАСЛОТО ЩЕ СЕ ПОКАЧИ ОСЕЗАЕМО КАТО ИМАТЕ В ПРЕДВИД , ЧЕ КОЛАТА СЕ КАРА 10 КМ ДО РАБОТА ВЕЧЕРТА 10 КМ ОБРАТНО И ТО СЕ ИЗПАРЯВА БЕНЗИНА В КАРТЕРА КАТО СИ СТОИ НА ПАРКИНГА И ПОСЛЕ ПРЕЗ ОДУШНИКА ЗА КАРТЕРА И ВОАЛАТА СМЯТАМ ДА ЗАПОЧНА С ФИЛТЪРА И ПОСЛЕ НА ДИАГНОСТИКА МАИ ЩЕ СЕ ХОДИ

            Коментар


              #7
              Начина, по който описваш че си караш колата напълно предполага повишено ниво на маслото. Но пък моя проблем беше зимата, знам ли. Внимавай къде ходиш на диагностика, за моя проблем във Ванто ми взеха 60лв + опит да ми сменят безпричинно и свещите и резулата беше *(censored)*. Може да се ориентираш на кой цилиндър ти е прб по състоянието на свещите. Щом филтъра скоро не е сменян - смени го, лошо няма. Следи и нивото на маслото, вдигне ли го - ясна е картинката...
              Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

              Коментар

              Working...
              X