Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

FIAT Bravo HGT - има ли АSR ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    FIAT Bravo HGT - има ли АSR ?

    Колеги, днес за сефте карам Бравото в дъжд. Забелязах, че при малко по-сериозно настъпване, при което гумите превъртат, светва лампата, която по принцип свети при опъната ръчна - червена със знак внимание по средата.Експериментирах няколко пъти - това го прави САМО и ЕДИНСТВЕНО при превъртане на гумите. Възможно ли е колата да е оборудвана с неизключваема ASR система (система за стабилност) ?Съмнявам се и питам, защото:- Колата е поръчкова, с насложени всички възможни опционални екстри за модела (които обикновените HGT-та нямат);- По абсолютно същия начин работеше ASR системата на бившия ми служебен Мерцедес 190, с разликата, че при него светваше една оранжева лампа със знак "внимание". И при него системата беше неизключваема (т.е. никъде нямаше бутон за вкл/изкл.)

    #2
    И аз го имах същото явление при моята мареа и се оказа ниско ниво на спирачната течност в следствие на спукан спирачен маркуч. Провери си новото.
    Fiat Marea SX 1.6. 16V '98
    Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V '99

    Коментар


      #3
      тази лампа светва ако имаш малко спирачна течност в казанчетопровери колко е наи вероятно е от това просто като тръгеш по рязко течноста отива зад подплявъка и за това свети
      КУПИ СИ FIAT ДА НЕ ТЕ Е ЯД!

      Коментар


        #4
        Благодаря. И аз се сетих за това преди малко, ще сляза да проверя как е нивото.Проверих - нивото е точно на средата между минимум и максимум. Съдът е нисък и широк, което може би обяснява светването на лампата при лашкане на течността. Ще долея малко течност, да стигне малко под максимума, да видим дали ще е пак така.Интересното е, че при резки завои и при рязко спиране не светва лампата. Единствено и само при рязко ускоряване (вероятно поплавъкът е отпред на казанчето)... ще го видим като долея малко.П.П. Чета и в книжката на колата - лампата светва само в два случая - при опъната ръчна и при ниско ниво на спирачната течност. (както е при всички останали автомобили де).Мдааа, открихме ключа от пещерата

        Коментар


          #5
          Няма, ако има нещо към ABS , то е EBD.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар

          Working...
          X