Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво ще ме посъветвате за покупка на Браво 1.8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво ще ме посъветвате за покупка на Браво 1.8

    Здравейте на всички!Съвета, за който ще ви помоля е свързан с покупката на FIAT BRAVO 1.8 16v, 1996г. Като екстри колата има:Аларма, Бордови Компютър, Газова Уредба, Ел. огледала и стъкла, Лети Джанти, Серво Управление, Стерео Уредба, Халогенни Фарове и Централно Заключване. Колата е на приблизително 163 000км. По снимките общо взето ми хареса това, че колата е запазена за 15те си години живот и екстрите, с които разполага. Останалото е, че по принцип Браво винаги ме е привличало като модел.Разговарях със собственика. Каза ми няколко неща за колата, които ме интересуваха главно и се разбрахме да му се обадя като съм в Бургас за да видя колата и евентуално да я взема.Проблемите, които ми каза, че има колата са дребни козметични забележки и това, че трябва да се почистят дюзите, защото колата се кара главно на газ(да поясня - газовата уредба е поставена в Италия, от където е и внесена колата).Търсих цени за почивстването, но тук може би най-добре ще ми отговорите или дори препоръчате място във Варна.Бих искал да помоля всички, които са по-запознати с купуването на Браво, да ми кажат какво да гледам, когато отида на място да видя автомобила. Определено мисля да го минем на компютър за да видя в какво състояние в действителност е двигателя и ходовата част, но какво друго да гледам, разчитам Вие да ми кажете.Благодаря предварително на всички отзовали се, надявам се не ви затруднявам особено много.Поздрави,Тишо, ВарнаЗаглавието на нова тема трябва да е подходящо и описателно.Допълнено заглавие.Модераторски екип на fiat-bg.org
    My Beauty - Fiat Tipo 1.4, 90'

    #2
    На първо време бордови компютър няма, т.е. не отчита разход и т.н. глезотии.

    Коментар


      #3
      Ще помоля само да няма толкова лаконичност, все пак никой не иска да направи грешен избор за нещо толкова важно, а и затова е форума.Благодаря за коментара ти, явно хората бъркат бордовия компютър с нещо друго по таблото или пък пишат неща, които знаят, че са неверни.
      My Beauty - Fiat Tipo 1.4, 90'

      Коментар


        #4
        Значи най-важното за което трябва да внимаваш е...Авторът очаква по-сериозно отношение, моля.Модераторски екип на fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          Ако е добра колата няма какво да му мислиш,за мен това е най добрия избор на двигател от гамата на браво/брава,разхода е еднакъв като на 1,6,за дюзите не се притеснявай има няколко места във Варна където ги чистят с ултразвук
          Peugeot 307 2.0i ГИ
          ex: Fiat Brava 1.6 16V 90hp

          Коментар


            #6
            Слаби места на този модел са хидравликата на волана, термостат, тракащи повдигачи, както и ходовата част, но там нещата са сравнително евтини. На диагностика едва ли ще излезе нещо, освен грешка на ламбда сондата заради карането на газ, просто електрониката е доста сполучливо направена. Само, не разчитай с тази газова още от Италия да е наистина на 163 000 км. Огледай/ослушай внимателно, и ако цената е добра, я вземи. Не е най-доброто, което можеш да намериш, но за парите си струва.

            Коментар


              #7
              Абе намери някоя малко по-нова, орпределено не е все едно дали е 10 годишна или 15, па макар и един и същ модел, 15 годишен фият мястото му е в моргата. Моята съм я взел на 6 години и преди 10-тата само гориво съм сипвал, после почна да се обажда това онова, може да се каже дреболии, все стандартни неща дето им идва времето. Аме си представям на 15 годишна какво ще е. И ако не се лъжа в по-късния вариянт на този мотор бобините са по-евтини а това ще го усетиш.
              ex. Fiat Marea 1.6 16 - 1999
              Mazda 6 2.0 Petrol GY 2006

              Коментар


                #8
                Всичко е много относително за всеки един автомобил, затова най-добре се отива на място пробва се и се преценява. Колега BobyK това колко е стара една кола също е от значение но по-важното е как е поддържана преди да я вземем ние, защото мойта нищо че е 7 годишна смених един куп неща.
                Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

                Коментар


                  #9
                  Определено бих искал да си взема нещо по-ново, но точно в този момент нямам възможността. Важно е да преценяме възможностите си, нали?Дори и да не е толкова идеален, искам да го взема за няколко месеца, нещо от сорта на 5-6-7, докато имам за нещо, както ти предлагаш - по-ново.tomsan е прав за това, че всичко зависи от подръжката на автомобила и просто ще се надявам този да е добър. Ако ли не, ще съм се разходил до Бургас ^^
                  My Beauty - Fiat Tipo 1.4, 90'

                  Коментар


                    #10
                    Аз само да ти кажа, какво може да очакваш като ти се скапе съединителя (а той сигурно няма да е първа младост): 230лв. комплект валео, и още поне 170лв. за смяната му, щото на тази кола се сваля цялата скоростна кутия, за да се смени. Иначе е относително безпроблемна кола (карам същата, но под формата на ланчия). Нисък разход, върви доста прилично като за скромните си 115 коня, и окачването прилично евтино, като на всяка Типо кошница Казаха бобината по-горе - употребявана такава е 40лв., а ги има под път и над път, също такива двигатели като гледам базара - с лопата да ринеш, така че ако се счупи, ще се ремонтира сравнително евтино. Ако си от "специалните" бройки, ще имаш малко проблеми с намирането на предни накладки - само с поръчка и доставка, на цена над 60лв. (боклуците които продават в T&N и АХМ не ги броим - не стават), но това е само ако си с АТЕ система. Друго... сипваш газ и натискаш педала Успех, и да се похвалиш
                    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                    Коментар


                      #11
                      зимай го и бегай
                      фиат мареа 103 понита
                      спринтер 122 понита
                      пасат с 90 умрели понита

                      Коментар

                      Working...
                      X