Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

колан-машинка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    колан-машинка

    машинаката на колана от време на време блокира и нито отпуска нито прибира колана - мога ли да я оправя или нова? автомобил : пунто


    Fiat Punto 96' ..the best caR!

    #2
    Колега, то не е съвсем като да ти помогна, но да си кажа През зимата и на мене често ми се случваше да запецне като дръпна малко по рязко колана. Сега като ти прочетох въпроса се усетих че последните няколко месеца не ми се е случвало това - незнам дали се е "самоооправило", или по скоро аз съм изградил навик да не си дърпам рязко колана...
    Punto 1.1 SX 95г

    Коментар


      #3
      може и да си прав колега наистина става рядко и го дурпам малко по рязко ама не е нормално ..съвет за ремонт


      Fiat Punto 96' ..the best caR!

      Коментар


        #4
        И при мойто Браво като дръпна рязко блокира-ама мисля че трябва да е така-все пак това е целта-като се блъснеш колана се опъва рязко и трябва да се блокира, иначе какъв е смисъла от колана. То е направено леко да се дръпне и да го сложиш,не да опъваш рязко. Точно ако не ти зацепва машинката значи е развалена. И при сблъсък нема да ти помогне.

        Коментар


          #5
          Не че съм експерт по тези проблеми, но е много вероятно просто да трябва да се смеже машинката с малко масълце :D
          N.Y. State of Mind

          Коментар


            #6
            Deyan Marinov написа:
            И при мойто Браво като дръпна рязко блокира-ама мисля че трябва да е така-все пак това е целта-като се блъснеш колана се опъва рязко и трябва да се блокира, иначе какъв е смисъла от колана. То е направено леко да се дръпне и да го сложиш,не да опъваш рязко. Точно ако не ти зацепва машинката значи е развалена. И при сблъсък нема да ти помогне.
            Не става въпрос за нормалнаъа финкция на колата да блокира при рязко дърпане, а когато се блокира сам! Трябва да разглобиш механизма колега и да огледаш, какво е положението. За съжаление механизма е прецизен и, колкото да го базикаш никога няма да стане, както си е бил някога. Иначе системата е елементарна (поне при старата кола бе така). Има едно метално топче и една, две пружинки. Разгледай механизма може съвсем леко да го смажеш, не много за да не се наклепа с прах-тогава ще блокира съвсем. Опитай да натегнеш малко пружинката, като я закачиш с една-две навивки по-навътре. Общо взето при старата кола проблема се оправи, но не бе перфектно.
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар

            Working...
            X