Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колата тръгва на тласъци

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Колеги,а дали може да е тампон ? Днеска разкатих двигателя с една ръка ,това нормално ли е?Седи си прав всичко точно ,но в ниските малко си тресе..

    Коментар


      #17
      ludiqbasist написа:
      ivan_cirkov90 написа:
      Е добре де съединителя е на 2 месеца.. да я връщам за рекламация ли ?Като покарам малко,всичко е наред ама ето ти ги анималии докато е студена- пририпва, по-бавно зацепва като пусна рязко съединителя при по-високи обороти на 2-ра примерно .. И както казвам едно превъртане на гуми и всичко е 6
      Колко километра си изминал за тези 2 месеца? И моята кола сутрин тръгва с леко претрисане но това е първите 2, 3 отделяния, после се оправя. Аз изминах около 2 000 км и си мисля че още уляга...де да зная, може и менте да са ми вложили. При мене е сменен цял комплект Валео ( притискателен диск, феродов диск и лагер). Така че е възможно да уляга още съединителя. Важното е да ти превключва добре скоростите, другото е бял кахър
      И при мен е така, откакто имам колата; съединител не съм сменял. Сега е на 105 000 км и в началото много притрисаше, докато е студена, сега пък се оправи вече и не тресе ама изобщо. Казаха ми, че е от пружинките на диска...

      Коментар


        #18
        Колеги ето какво установих:При тръгване когато съединителя отделя по-горе се оправя с няколко ’’помпания’’ на педала , като съм изключил от скорост .Започва да отделя както си трябва по средата,започва да тресе при тръгване.Малко мръсна газ и всичко е наред до следващия ден. А сега де ?

        Коментар


          #19
          Колеги,относно проблема - той изчезна от самосебе си. Сега колата тръгва лекичко без никакви притрисания.Благодаря все пак на писалите по темата

          Коментар


            #20
            Въпреки че проблема е уж решен нека напиша какво мисля и аз , пък даносвърши работа , ако не на теб, поне на другите потребители на форума. Погледни си горивната система, кабели, свещи, бобина- ако колата е бензинова. Аз имах подобен проблем, който беше осезаем само когато е студена и проблема не беше в съединителя. При всичко че това също се влияеше и от атмосферните условия. Зимата проблема изчезваше.За толкова каране няма какво повече да уляга по съединителя.
            Play Golf ,but not drive golf!!!
            Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
            C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

            Коментар


              #21
              Правя разлика между придърпване,прекъсване на двигателя и този проблем който имах . Много ясно се усещаше че идва от съединителя.Освен да са ми надубатали менте съединител и скоро да отварям тема ’’Защо ми отделя високо’’ .Така че вече съм решил да го карам докато не се строши. Омръзна ми при най-малкия проблем да се впрягам и да наливам пари и после пак проблеми. Поздрави

              Коментар

              Working...
              X