Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Звук от Браво 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Звук от Браво 1.6

    Здравейте колегиМай месец си купих Браво 1.6 16V 97 г.Купих го от една жена от Варна и е карано само в града.Иначе е внесено от Италия преди 2 години и половина от съпруга й.Чудя се дали няма нещо правено по него в Италия, защото има звук който не съм чувал при други Бравота.Значи когато падат оборотите от 2000 до 1500 се чува един много приятен звук, който се усеща особено при 1700 оборота.И над 3000 оборота също вади приятен звук.Но не е нищо особено.Затова се чудя дали този звук е сток или не.Колата е дошла от Италия и с елипси 6х9 инча Тъндър на кората на багажника като са махнати оригиналните колони.И междудругото беше и с оригиналното радио,което продавам в момента.Така че ако има желаещи нека се свържат на лична.Мисля да продам и елипсите.
    Renault Modus 1.2 16v 2006
    Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

    #2
    погледни дали има катализатор ако няма и на негово място е сложено резонаторно гърне от там ти идва целия звук и моето го взех по тоя начин и звука беше доста задоволителен.
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

    Коментар


      #3
      Днес точно за това си мислех, че може да е махнат катализатора, а бтв без катализатор няма ли да гори повече
      Renault Modus 1.2 16v 2006
      Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

      Коментар


        #4
        uBaHoBB написа:
        Днес точно за това си мислех, че може да е махнат катализатора, а бтв без катализатор няма ли да гори повече
        Катализатора не може да ти влияе на разхода ...
        Теоритиците си лаят, голфа си върви!

        Коментар


          #5
          по никакъв начин премахването на катализатор не може да ти повиши разхода той служи за вредните емисии не за сместа.
          Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

          Коментар


            #6
            Е, този приятен звук идвал от разпраното гърне след катализатора.От зимата колата стана много зле откъм звук. Крайното гърне се проби, първото след катализатора се разпра още повече. Гърнетата започнаха да дрънчат и хлопат. Но нямах време да им обърна внимание.Като легнах преди 2 седмици под колата, положението беше плачевно. Всички гърнета бяха пробити, издънени и изгнили. Започнах търсене във форума и взех средно гърне и това след катализатора от Мареа 1.8.Катализаторът е леко поизгнил външно, но не дрънчи и върши все още работа, така че него го оставих. Смених следващото гърне след него и средното гърне с тези от Мареата, а за крайно купих някакво английско за 65 лв. Човекът ми даде гаранция 3 години.Сега не мога да позная колата. Супер тиха е. Никога не е била толкова тиха. Забелязах обаче, че в ниските обороти стана още по-тромава, но във високите се развърта повече. Това е само мое наблюдение обаче, което може и да не е вярно.Ето снимки и на изгнилата генерация. Крайното гърне имаше само малка дупчица, но вътре беше кухо и от горния край (откъм пода на колата) имаше голяма дупка.
            Прикачени файлове
            Renault Modus 1.2 16v 2006
            Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

            Коментар


              #7
              Колкото по-тиха е колата, толкова по-добре, според мен. Всякакви странични и дразнещи звуци са излишни. Това не са състезателни коли и не ги караме по писти, колкото и някои да си мислят така. Като мине някой с пърдящо гърне покрай мен, неминуемо отнася псувните. Така че, свиркай си от новата и безшумна генерация.
              Fiat Marea Weekend 1,6 16V

              Коментар


                #8
                Да, колега, точно така. И аз най-мразя такива коли, където се движат с 40, а бръмчат сякаш са с 200. И то най-често тия коли са на разни пичове, които сега са взели книжки и мислят, че колата като бучи и се чува от 500 метра, върви като ракета. И 1 приятел ме караше да съм слагал "спортно" гърне, за да ревяла :D Неговото спортно е за 10 лв, втора ръка - уникален звук. Движиш се 200 метра с колата и ти гръмва главата сякаш си бил 3 часа на диско.Иначе сега моята колица вади тих, плътен звук. Много ме радва. Даже и музика не си пускам, че да му се любувам.
                Renault Modus 1.2 16v 2006
                Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                Коментар

                Working...
                X