Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Няколко въпроса за Marea TD 75 седан

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Няколко въпроса за Marea TD 75 седан

    ЗдравейтеПреди няколко дни се сдобих с Marea TD 75 седан-декември 1999г, но има някои забележки ,които с течение на времето ще отстраня.Искам да попитам няколко неща, с които не съм наясно:1,Трябва да сменям, предните вентилирани дискове на колата,ако може да ме ориентирате, колко пари струват самите дискове?2,Също така на таблото свети една индикация,на която е изобразено човече с колана и пред него нещо като топка(предполагам, че това е Airbag-а), какво означава тази индикация?3, Под седалките илизат едни букси, които не са включени никъде, за какво служат?4 Ако може да ми кажете как се работи с това лостче за чистачки, защото вчера ми се наложи да ги ползвам, пуснах ги ,разбрах степените как са ,ама те спират където и когато си искат?Не вярвам това да е нормално, по-скоро аз не правя нещо като хората.Мерси

    #2
    Re: Няколко въпроса за Marea TD 75 седан

    Nedra написа:
    ЗдравейтеПреди няколко дни се сдобих с Marea TD 75 седан-декември 1999г, но има някои забележки ,които с течение на времето ще отстраня.Искам да попитам няколко неща, с които не съм наясно:1,Трябва да сменям, предните вентилирани дискове на колата,ако може да ме ориентирате, колко пари струват самите дискове?2,Също така на таблото свети една индикация,на която е изобразено човече с колана и пред него нещо като топка(предполагам, че това е Airbag-а), какво означава тази индикация?3, Под седалките илизат едни букси, които не са включени никъде, за какво служат?4 Ако може да ми кажете как се работи с това лостче за чистачки, защото вчера ми се наложи да ги ползвам, пуснах ги ,разбрах степените как са ,ама те спират където и когато си искат?Не вярвам това да е нормално, по-скоро аз не правя нещо като хората.Мерси
    Еърбега свети понеже или е изгърмял вече или именно заради откачените букси под седалките. Това са сензори които отчитат дали има седнал човек и без тях не работи.При чистачките нещо някъде е клеясало и затова спират понякога.
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    Коментар


      #3
      БлагодаряАко може и други мнения

      Коментар


        #4
        1. axm-auto.com2.Колегата ти е отговорил,че нещо не наред=диагностика.3.Причината доста често е в самото моторче.Там е и платказа за управлението.Разглабяш почистваш,смазваш.Преди всичко това ползвай търсачката.Успех

        Коментар


          #5
          Благодаря, дисковете вече са сменени, за индикацията явно наистина ще трябва дианостика, а как да стигна до моторчето за чистачки-махам двете чистачки,пастмасата под тях и моторчето е там или не?

          Коментар


            #6
            Nedra написа:
            Благодаря, дисковете вече са сменени, за индикацията явно наистина ще трябва дианостика, а как да стигна до моторчето за чистачки-махам двете чистачки,пастмасата под тях и моторчето е там или не?
            точно там завито в някакъв калъф
            ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
            ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

            Коментар


              #7
              Здравейте Може ли да ми кажете какво символизира една лампичка в долния ляв ъгъл на таблото-представлява едно ключе и отдолу под него надписа CODE.вети всеки път като дам на контакт.Също така как се сваля часта с уредите, за да стигна до крушките защото една май е за подмяна.Благодаря

              Коментар


                #8
                В раздел "Често задавани въпроси" има тема с подробно описание на свалянето на таблото, със снимки:Сваляне на табло на Браво - от naskobg CODE e контролната лампа на имобилайзера на колата, ако остане да свети, почти със сигурност няма да запалиш, ако всичко е оригинално. Когато дадеш на контакт, лампата свети, докато предавателят обмени информация с ключа, и когато всичко е наред, лампата гасне.

                Коментар


                  #9
                  Като дам на контакт, лампата светва за няколко секунди и изгасва и си пали, значи е нормално.Благодаря за линка.

                  Коментар


                    #10
                    ЗдравейтеНалага се да Ви попитам отново за две неща, понеже не съм много наясно:1. Таблото на колота е от новия тип(с кръглите уреди)и въпроса ми е малкия дисплей на таблото, може ли да показва друга информация освен големия километраж, дневния километраж и външната температура?2.Преди около два месеца смених дисковете и накладките с чисто нови, обаче на завой, колата нещо започна да просвирва отпред.Чух,че имало някакви пружини, които командват движението на накладките.Възможно ли е да са монтирани неправилно и оттам да се получава свиренето?Благодаря.

                    Коментар

                    Working...
                    X