Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка на Фиат Браво/Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Покупка на Фиат Браво/Брава

    Здравейте.Днес се регистрирах във форума. По принцип съм БМВ ентусиаст, но много пресилено ще е за първа кола да си купя БМВ , тъй като все още нямам финансова възможност да го потдържам.Та спрях се на тези 2 модела Фиатки. Не разбрах колко са икономични по принцип, защото всеки тук казва различно, та от 6/10 до 10/15 варират тея разходи.Доколкото разбрах един от най-читавите мотори е този 1.6 16V 103 коня.Хвърлил съм око на няколко такива Фиатчета по автокъщите в Сливен и мисля да отида да ги погледна по-сериозно утре. Нов внос са и не са перфектни поне на външен вид, но на него майната му ако не е перфектен.Колата ще я закарам все пак при приятел - майстор да и хвърли едно око, но може ли да ми кажете по какво мога да позная аз на пръв поглед дали колата ще бъде горе долу читава или не?Цени от сорта 2500-2800 реални ли са за Брава/Браво от 97/98 година?Къде да гледам за ръжди ако има такива слаби места?Имам познания по автомобилите, но не достатъчно за да преценя сам дали колата е читава така че ако може ми помогнете как да успея в избора си а аз ще се опитам в близките дни да ви зарадвам с още един член на вашия клуб и непременно да покажа количката, която съм взел.Поздрави!

    #2
    Fiat Brava/o - Всичко за красивия италиански автомобил
    FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

    Коментар


      #3
      Добре дошъл.Разхода е такъв какъвто са ти казали, 6 е извънградско, 10 градско (в София и задръстванията). За Сливен би трябвало да е по-нисък, знам ли. Всичко си зависи и от стила на каране.1.6 16V 103 си вземи, най-лесно и евтино се намират части, ако се наложи.Тази цена е напълно нормална.Ръжда няма да намериш, освен ако не е удряна.Това е което аз мога да кажа.
      Ex Fiat 126P
      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
      Alfa Romeo 147 1.6 TS
      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

      Коментар


        #4
        Тази тема която ми е дал първия колега я четох.Уж кола и жена били на късмет, а аз тука се треса от параноя и направо ме е страх да купя колата за да не се окаже счупена.Утре мисля да отида да поогледам и ако харесам нещо да го закарам на сервиз и там да го поогледат.Колко излиза цялото обслужване на закупен нов внос - масло, ремъци, филтри и там всичко което трябва да се смени?Мен най-вече ме е страх от мажони повреди, не искам да купя кола и да стои в гаража повредена... Кои са най-скъпите части за Браво/Брава и каква е вероятността да се опаря от такава част?А дали може да има опастност от възможна смяна на съединител и такива по-големи части?Направо ще се побъркам, най-накрая да настъпи и моето време да закупя първия си автомобил, а аз се треса целия от нерви :D

        Коментар


          #5
          spitfirebg написа:
          А дали може да има опастност от възможна смяна на съединител и такива по-големи части?Направо ще се побъркам, най-накрая да настъпи и моето време да закупя първия си автомобил, а аз се треса целия от нерви :D
          Има опасност от всичко. Затова, като идеш да гледаш си отваряй очите на 4 и не взимай прибързани решения. Ако можеш вземи и човек, който разбира повече. В крайна сметка всичко е късмет.

          Коментар


            #6
            Ако търсиш на бензин добре е да има АГУ.Двигателя ако е по-малък под 101 кс плащаш данък-20-30 лв.При 103 кс данъка ти отива на 120 лв.Бензиновите с 1.2 двигател не са лоши.Те са 82 кс.Най-добрия вариант е дизел 1.9JTD КомънРейл.Малък разход 4,5 л/100км.
            Petar

            Коментар


              #7
              Както каза колегата по горе,единствения правилен избор за мен е ЖТД двигателчето.Бензиновия 1,6 и нагоре си горят в града над 10/100 задължително.

              Коментар


                #8
                Това верно ли е за данъка? Аз смятах, че уж излиза 55 лв. А на дизела не му ли е по-скъпа потдръжката и сякъш варианта да е счупен е по-голям?

                Коментар


                  #9
                  Колега, май много митове и легенди си чел/слушал. Като започнем с най-здравия двигател, та до най-скъпия за поддръжка... Двигател 1.8 от 2000 е най-смисления от бензиновите, който може да си купиш. Така и така ще плащаш над 100 лева за данъци, поне да знаеш за какво ги плащаш. Силно ти препоръччвам да следиш обявите за продажба на автомобил тук във форума, понякога колеги от форума продават много добре поддържани и запазени автомобили. Дори и в момента има такива! И все пак - вече това са коли на над 10 години...

                  Коментар


                    #10
                    Още един глас за 1,8 не знам дали защото карам такъв, но ми се струва, че ако си вземеш няма да съжеляваш, особенно ако слагаш газ, 1,8 е с електроника на хитачи и е по-издържлив откъм бъгове, предизвикани от карането на газ. Този двигател е оптималния за купето на Браво, двулитровия идва още по-тежък и не остава абсолютно никакво място за обслужване покрай него. За данъка най-добре да се направи с по-малко коне при регистрацията, поинтересувай се и ще разбереш как и кой може да ти го свърши, просто няма смисъл да се наливат грешни пари в тази държава, казвам го с риск да съм оплют, но е така. Тези коли практически не ръждясват по купето, прегледай все пак отдолу тумбака за наранявания, има някои изключения които са с много ръждясали задни мостове, като в нашия форум е имало 2-3 коли на 2-3 хил. е нищо.
                    --Старата ръжда любов не хваща!--
                    156 sportwagon 1,9 jtd 115
                    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                    Коментар


                      #11
                      Забравих да спомена, че не търся бегачка. Е вярно е иска ми се да върви, но на първо място търся иконимията, всевъзможна, било то от потдръжка и от разход.

                      Коментар


                        #12
                        И да допълня колегата по-горе. Ако е 1.8 нека бъде по-новата версия с по-малките бобини. Ако изгори някоя..цената е наполовина от старите. Инъче 1.8 си е супер. Не каза дали ще слагаш газ. Аз лично ти препоръчвам да не я вземаш с газ, защото обикновено са мъртъвци от каране...
                        Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
                        Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
                        FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
                        Powered by Total & Fobos LPG

                        Коментар


                          #13
                          Давам глас за ЖТД то като имаш навпредвид, че може да се пипа по него разхода е супер ако ще е 1,6 гледай за A6 мотора, който е 90 коня не отдава по нищо на 100така, но данъка ще ти е друг 1.6 не е скъп за подръжка въпроса е да не земеш някой кошник ако ти се кара читаво 1.8 колегата dilyanski си продава неговото мисля че и други колеги ще потвърдят, че си струва и то на тази цена проблема е че е в Варна
                          Fiat punto 1,1
                          Fiat bravo 1,6 16v
                          Fiat bravo 2,0 20v
                          Honda civic 1,5
                          BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

                          Коментар


                            #14
                            още един глас за 1.8 видях че и ти си от сливен ако изкаш пиши на лично и ще ти дам да покараш 1.8 и тогава реши(не продавам кола просто да се запознаеш с модела и да видиш как върви)а за дизел не съм почитател единственно заради кофти нафтата в бг
                            ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
                            ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

                            Коментар


                              #15
                              Както са ти казали колегите по добре си вземи някоя потдържана кола от форума,дори тук колите са по евтини а можеш да вземеш и някоя обслужена.
                              ex. punto elx 1.2i
                              Lancia Libra 1.6

                              Коментар

                              Working...
                              X