Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предпазна кора /под двигателя/ на Мареа 1.8 бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Предпазна кора /под двигателя/ на Мареа 1.8 бензин

    Кажете каде да намеря предпазна кора / под двигателя / за мареа 1.8 бензин
    Fiat Marea 1.8 16 V

    #2
    Много трудно ще намериш и аз търся за моята кола от доста време!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD
    Porsche 944 S2
    http://www.valmcrae.snimka.bg/
    http://vbox7.com/user:val_mcrae
    http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

    Коментар


      #3
      Като стана въпрос за тази кора бих казал че тя е по скоро декоративна отколкото предпазна. Монтирана е ужасно ниско и вече на няколко пъти я закачам на най-невероятни места. Даже съм се чудил дали да не я демонтирам и да пробвам как ще е без нея. Ако някой го е правил нека каже има ли осезаема разлика във височината.
      Fiat Marea Weekend 1.8 HLX
      Renault Safrane 2.0 16V

      Коментар


        #4
        Мойта и тя е дроп сърма.На всички места кадето се захваща е счупена и сега съм я вързал с миши опашки.Но днес забелязах че е почнала да се пречупва и през средата.Добре е да я има ама само ядове с нея апък колко км съм я суркал по земята да не говорим.Като има сняг особенно като вкарам задна загребва сняг и миши опашки всичко се каса

        Коментар


          #5
          Моята пък въобще няма кора - това лошо ли е?

          Коментар


            #6
            Кората е добре да я има,защото затваря двигателния отсек отдолу и предпазва от вода и кал както по двигателя,така и датчиците.Недостатък е,че лятото маслото в картера загрява малко повече.Пробвал съм и без нея лятото и температурата пада.Но според мен по добре с нея.
            COUPE 1.8 16V
            Volvo XC90 T6

            Коментар


              #7
              Аз карам без такава кора. Единствения проблем, който съм усетил, е това че ремъците просвирват, след като минеш през някоя локва. Но това може би е от качеството на ремъците. 5 г. карах предишната си кола също без такава кора. Не виждам какъв е смисъла от нея, а освен това лятно време ще пречи на охлаждането.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #8
                Аз това лято мисля да си направя сам, че и аз търсех много....
                Alfa 156 2.0 TS
                Alfa 156 20VTurbo
                Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                Locost TF1 3.0V6

                Коментар


                  #9
                  Възобновявам тази стара тема, за да не пускам нова. Аз на мареата имам кора, но както е писал един колега по-горе, кората е невероятно ниска, допълнително е провиснала от разни дунапрени, напоени с какво ли не и непрекъснато я закачам. Честно казано, мисля и че може да стане беля, ако успея да я счупя в движение. И по тази причина я свалих най-сетне кората. Ми тя мареата била бая височка без кора, сега вече се диша много по-спокойно :D .И една лоша новина: като я свалих, установих, че имам сълзене от скоростната кутия, подобно на това на предишния ми фиат. Досега маслото е попивало в дунапрена на кората. Вече втори фиат имам с някакъв досаден теч от скоростите.
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    #10
                    И аз , и аз. На следващата смяна на масло ще го лекувам. Семеринг някакъв било

                    Коментар


                      #11
                      Аз си сменях маслото миналата седмица и се наложи да сваля кората.Още не съм я сложил и мисля да не я слагам.И без това идва лято.Но като завалят дъждовете....
                      COUPE 1.8 16V
                      Volvo XC90 T6

                      Коментар


                        #12
                        Кората има специален въздухосборник (поне моята), през който навлиза насрещен въздух и охлажда картера. Преди няколко месеца я укрепих от дясно, че беше се разтрошила, наскоро забелязах, че сега е "паднала" от ляво, но не бих я махнал, въпреки, че вече редовно ми закача на по-високите гърбици на платното. Ще я лекувам тия дни.
                        Fiat Marea 1.8i 16V
                        Fiat Tipo 1.4i 8V
                        Fiat Punto 1.6i 8V
                        www.italauto-bg.net/forum/

                        Коментар


                          #13
                          Ами след като я свалих, установих, че не е в добро здраве :D . Първо има едни дунапрени, които са подгизнали от влага и мърсотия и поради тях кората още провисва. Ако реша пак да я сложа на зима, ще махна дунапрените и ще измия кората. Освен това в задната си част на едно място е пукната, но това не е проблем, ще я залепя. А има и едно малко отчупено парченце пак в задната си част, точно където се захваща за дъното на колата и по тази причина там е хваната със свинска опашка. Мога да измисля някаква метална скоба на това място, но не знам дали си струва да се занимавам.След махането на кората, двигателят ми се струва доста по-шумен отпреди, бях забравил какви бръмчалки са фиатките :D . А теч от скоростите нямам, нещо явно е било изцапано отдолу. Като цяло е леко омаслен кожуха, но теч няма, което е добре.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            #14
                            Оправи си кората и я монтирай. Винаги съм смятал, че конструкторите са малко по-умни от нас, така че щом са я изчислили и поставили, значи е необходима. Все пак ми е интересно защо по моргите е много трудно откриваема?
                            Fiat Marea 1.8i 16V
                            Fiat Tipo 1.4i 8V
                            Fiat Punto 1.6i 8V
                            www.italauto-bg.net/forum/

                            Коментар


                              #15
                              Rokambol написа:
                              ...Винаги съм смятал, че конструкторите са малко по-умни от нас, така че щом са я изчислили и поставили, значи е необходима.
                              Напълно съм съгласен. Само че не знам дали конструкторите са предполагали, че колите им са възкръснали и живеят втори живот в страната на неограничените възможности Булгаристания. Това караме ние за съжаление .
                              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                              Коментар

                              Working...
                              X